Чл. 97а ЗДДС

25.11.2019, 10:35 342 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.11.2019, 10:35
Публикации: 77 / 3
НЕ регистрирано по ЗДДС българско юридическо лице прави ВОП на стоки. Във фактурата пише освен стоката по видове и на отделен ред сума за транспорт. Подлежи ли на регистрация по чл. 97а от ЗДДС?
#1 | 25.11.2019, 11:12
Публикации: 168 / 18
Според мен транспортът е съпътстваща доставка към покупко-продажбата на стоката и като такава участва във формирането на данъчната основа за ВОП. /чл.64 и чл. 26, ал.3, т.3/

Скрит текст :

Така че си следете оборота за регистрация по чл.99 - на основание ВОП.
#2 | 25.11.2019, 12:20
Публикации: 77 / 3
Благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове