Дължимо ДДС при авансова сделка преди регистрация

26.11.2019, 15:43 344 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

26.11.2019, 15:43
Публикации: 138 / 34
Здравейте колеги,

имам едно питане.
Ако фирмата издаде авансова фактура за услуга за еднократна сделка (строителна услуга) - над 50 000 лева - то ддс регистрацията е в 7 дневен срок.
Ако спазиш този срок и се регистрираш дължи ли се ддс веднага на тази сделка или се дължи съгласно чл. 25 след като услугата е предоставена?
Една данъчна г-жа ми твърди че се дължало веднага, но аз нещо не намирам основание за това?
#1 | 26.11.2019, 15:50
Публикации: 9302 / 1583
ЗДДС
чл.25
(7) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., доп. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., предишна ал. 6 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Когато, преди да е възникнало данъчно събитие по ал. 2, 3 и 4, се извърши цялостно или частично авансово плащане по доставка, данъкът става изискуем при получаване на плащането (за размера на плащането), с изключение на получено плащане във връзка с вътреобщностна доставка. В тези случаи се приема, че данъкът е включен в размера на извършеното плащане.
#2 | 26.11.2019, 15:51
Публикации: 168 / 18
Прилага се чл.25, ал.8.
#3 | 26.11.2019, 15:59
Публикации: 9302 / 1583
Да, коригирам се - ал.8. Регват се след това плащане. :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове