Закупено право на строеж от физически лица

22.02.2020, 19:02 1747 3

22.02.2020, 19:02
Публикации: 95 / 1
Здравейте, дружество закупува право на строеж на сграда от физически лица(съпрузи). С кой код се посочват в чл. 73, ал. 1? Едното от лицата е самоосигуряващо се, длъжно ли е да прави изравняване на осигурителния доход?
#1 | 22.02.2020, 19:14
Публикации: 9297 / 1557
Не попадате ли тук:
501   Доходи от продажба или замяна на недвижимо имущество, включително ограничени вещни права върху такова имущество
502   Доходи от продажба или замяна на недвижимо имущество, включително ограничени вещни права върху такова имущество, когато продажната цена се плаща на части в различни данъчни години

Доколкото съм наясно дохода от продажба на право на строеж не е осигурителен доход и по тази причина не подлежи на изравняване от СОЛ.
   
#2 | 22.02.2020, 19:25
Публикации: 95 / 1
Не попадате ли тук:
501   Доходи от продажба или замяна на недвижимо имущество, включително ограничени вещни права върху такова имущество
502   Доходи от продажба или замяна на недвижимо имущество, включително ограничени вещни права върху такова имущество, когато продажната цена се плаща на части в различни данъчни години

Доколкото съм наясно дохода от продажба на право на строеж не е осигурителен доход и по тази причина не подлежи на изравняване от СОЛ.

Благодаря много! В моя случай ще е с код 501.
Ако можете да помогнете код 301 ли да използвам за изплатен доход на регистриран ЗП, който е отдал за ползване, земеделска земя?
#3 | 22.02.2020, 20:39
Публикации: 9297 / 1557
В момента нямам възможност да изтегля файла със справката от сайта на НАП. Ако можете: от услуги за ЮЛ от ляво по-ниско долу има "данъци - документи". Покле изтегляте "справка по чл.73 ал.1" и четете указанията.
Не съм пробвала, но предполагам, че и в програмата на НАП като стъпите на съответната клетка и натиснете "помощ" или F1, ще се изпише обхвата на всеки код
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група