Закриване на фирма и освобождаване с обезщетение и право на борса

24.04.2020, 13:12 497 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.04.2020, 13:12
Публикации: 2 / 0
Привет,
Потърсих назад, но не открих и питам:
Е ли възможно при закриване на длъжност заради изкупуване на дружество, служител да бъде освободен и с изплащане на обезщетение в размер 4 брутни РЗ и с право на обезщетение от Бюрото по труда в размер на 60% от ср.бр.възнагр? По кой челен от КТ следва да стане освобождаването и във всръзка с кой член от КСО? Представлява ли някакъв проблем, при добро желание от страна на работодателя да прекрати ТД по този начин?
Благодаря в аванс! Бъдете здрави!
#1 | 24.04.2020, 13:52
Публикации: 7233 / 1081
Начина на прекратяване на ТД, който описвате, е по чл.331 от КТ. За съжаление при такова прекратяване обезщетението за безработица може да бъде само минималното, а не 60% от средния осиг. доход
Ако ТД бъде прекратен поради закриване на щата /чл.328, ал.1, т.2/, тогава ще имате право на обезщетение за безработица според стажа и дохода, но рабатодателя ще трябва да Ви плати една заплата или част от нея за оставане без работа до един месец и да внесе осигуровки върху това обезщетение.
#2 | 24.04.2020, 14:12
Публикации: 2 / 0
Да разбирам ли , че ако е по чл. 328 няма опция да бъдат изплатени и 4 рз от работодателя И да се запази правото на обезщетение от бюро по труда?
#3 | 24.04.2020, 14:19
Публикации: 7233 / 1081
Да разбирам ли , че ако е по чл. 328 няма опция да бъдат изплатени и 4 рз от работодателя И да се запази правото на обезщетение от бюро по труда?
Е, две сладки наведнъж не става ;)

Освен ако Вашия работодател има желание или някакъв договор го задължава при прекратяване на ТД, независимо от основанието, да плаща по 4 заплати.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове