Промяна на основен договор

27.04.2020, 23:57 2233 6

27.04.2020, 23:57
Публикации: 14 / 0
Здравейте! Във фирмите с мъжа ми не знаем как ще се развият нещата и има вероятност трудовите ни договори да бъдат променени на 4 часа или 2 часа. За кандидатстване за детска градина, трябва да се водим на трудов договор . Възможно ли е основният договор да бъде променен на 2 часа или ще се води допълнителен. Важно ми е, за  да знам как да настоявам пред работодателя си. Благодаря!
#1 | 28.04.2020, 00:19
Публикации: 9360 / 1574
Това, че основншя договор е на 4 или на 2 часа, не го прави по-малко основен.
Допълнителен трудов договор може да има едва след като вече работите по основен. Т.е. ако работите на две места.
Не е задължително основния трудов договор да е на пълно работно време или да е с по-голяма продължителност от основния.
А какво точно искат в детските градини, не зная. Децата ми отдавна са минали този ририод.
#2 | 28.04.2020, 00:53
Публикации: 14 / 0
Т.е. правилно разбирам, че е възможно да съществува трудов договор на 2 часа. Благодаря!
#3 | 28.04.2020, 10:48
Публикации: 49 / 9
Привет,
може да има трудов договор на два часа.
Относно детската градина и заетост по трудов договор на родителите - при кандидатстване това Ви носи някакво предимство. Изобщо наличието на трудов договор, а не продължителността на работното време /поне за Община Русе е така/.
За основен и допълнителен трудов договор Ви е разяснено вече.
#4 | 10.05.2020, 15:38
Публикации: 14 / 0
Благодаря за отговорите!Ако съм назначена на  4 часа,след време мога ли да изляза на борсата с 60% обезщетение от брутната заплата - през последните 2 години имам 6 месеца майчинство,10 месеца работа на 4 часа, 6 месеца работа на пълен работен ден. Сега отново ми предлагат да ме оставят на 4 часа.Плащат се осигуровки на пълната заплата, запазва се оригиналният член на назначиние 119 .
#5 | 10.05.2020, 23:07
Публикации: 9360 / 1574
Благодаря за отговорите!Ако съм назначена на  4 часа,след време мога ли да изляза на борсата с 60% обезщетение от брутната заплата - през последните 2 години имам 6 месеца майчинство,10 месеца работа на 4 часа, 6 месеца работа на пълен работен ден. Сега отново ми предлагат да ме оставят на 4 часа.Плащат се осигуровки на пълната заплата, запазва се оригиналният член на назначиние 119 .
Чл.119 не е член за назначение, а член за промяна на трудовия договор
Дори да работите на 4 часа имате право на обезщетение за безработица . Дали ще е 60% от средния осигурителен доход или минимума зависи от основанието за прекратяване на трудовия договор.
С оглед на доходите, които посочвате през последните 24 месеца, може би ще Ви прозвучи успокоително, че дневно обезщетение за безработица не може да е под 9 лв за работен ден.
#6 | 12.05.2020, 08:11
Публикации: 14 / 0
Благодаря за отговора!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група