Дивиденти и подаване на справка

20.04.2012, 13:05 12697 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

20.04.2012, 13:05
Публикации: 692 / 19
2010 имаме начислени дивиденти платен данък,но не са изплатени или е платена част  от дивидента подава ли се  справка по чл 73 за начислените дивиденти ,ако е платена частично сума  за цялата сума ли се подава или за изплатената част ...? ::)
#1 | 20.04.2012, 13:11
Публикации: 7237 / 1082
Виж пак ЗДДФЛ.
Доколкото помня дивидента се включва в справката по чл.73 в годината на вземане на решение за разпределяне.
т.е. - ако решението е от 2010, независимо дали е изплатен или не - трябвало е да го включвите го в справката за 2010
#2 | 20.04.2012, 13:15
Публикации: 537 / 19
Дивидента се посочва в пълен размер съгласно чл. 73, ал. 3 "Доходите по чл. 38, ал. 1, т. 2 се включват в справката по ал. 1 за данъчната година, през която е взето решението за разпределяне на дивидента, за данъчната година на начисляване на сумите - в случаите на скрито разпределение на печалбата, или за данъчната година на начисляване на ликвидационния дял."
#3 | 20.04.2012, 13:18
Публикации: 692 / 19
хъм ако решението е взето на 10,05,2010 кога е трябвало да подам справка по чл 73
#4 | 20.04.2012, 13:23
Публикации: 537 / 19
До 30.04.2011 г е трябвало да се подаде за взетото решение за разпределяне на дивидента през 2010 г. Все пак данъка е удържан именно 2010 г. А кога ще се плати на лицето....е друга бира.
#5 | 20.04.2012, 13:28
Публикации: 692 / 19
грешката е моя имах предвид 30,05,2011 значи до 30,04,2012 подавам по чл 73  а в графа изплатен доход ,какво пиша ...нула ,ако не е изплащано  или цялта сума  върху която е  внесен данъка
#6 | 20.04.2012, 13:31
Публикации: 7237 / 1082
цялта сума  върху която е  внесен или е трябвало да се внесе данъка
#7 | 24.02.2014, 17:31
Публикации: 17 / 0
по кой код в справката се вписва дивидента
#8 | 24.02.2014, 17:33
Публикации: 7237 / 1082
314?
#9 | 24.02.2014, 18:24
Публикации: 1873 / 376
314 e , подавах току що
#10 | 03.02.2015, 14:29
Публикации: 242 / 5
Здравейте,
има ли някакъв вид служебна бележка или нещо подобно, в което да се вижда, че лицето, което е съдружник във фирма през 2014г не е получило дивиденти. Трябва да издам нещо от което се вижда, че през 2014г съдружниците нямат дивиденти.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове