Уволнение по време на болничен от лкк поради бременност

07.06.2020, 07:22 1980 2

07.06.2020, 07:22
Публикации: 2 / 0
Здравейте, имам следния казус назначена съм на срочен трудов договор по чл. 68 ал. 1 т. 3 със срок до завръщане на титуляра. В момента съм в болничен от ЛКК диагноза О20. 0 причина 1 срок от 30 дни поради бременност това е 3-ти поред болничен без прекъсване който предоставям, но работодателат ми ме информира, че от 08.06.20 поради завръщане на титуляра ме освобождават. Въпреки, че съм в болничен и че съм бременна. Въпросите са ми
1. Какво става с този вече издаден болничен преди дата на освобождаването ми?
2. Разбирам от кт, че нямам никаква защита от закона поради видът на договора ми?
3. Не разбирам как имат право да ме уволнят по време на болничен?
4. Какво следва да направя за да имам майчинство? Да бъда назначена в друга фирма, но реално аз съм в болничен, ще имам прекъсване на тд това проблем ли е и как би ми се отразило при получаване на майчинството? Ако прекратя този болничен за да се назнача в друга фирма за да нямам прекъсване и после ми се издаде друг нов болничен той ще е с прекъсване това от друга страна проблем ли?
Питането ми е как следва да постъпя за да е най добре за мен и да мога да получа майчински. Благодаря предварително!
#1 | 07.06.2020, 20:01
Публикации: 9299 / 1558
1. Болничният ще бъде платен от НОИ само до 30 дни сред прекратяване на договора.
2. Нямате защита. Договорът Ви е такъв.
3. Не само че имат право да прекратят договора, а дори ще са в нарушение ако  при завръщането на титуляра не прекратят Вашия договор. Това, че сте в болничен или майчинството, не променя нещата
4. Ако не започнете работа няма да Ви платят нито болничните, нито майчинството.  Трябва да си намерите работа и да имате поне един отработен ден преди поредния болничен. През това време не трябва да сте в болничен. Говорете с лекаря си.
#2 | 07.06.2020, 22:07
Публикации: 2 / 0
Благодаря ви за отговорът!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група