Доходи от чужбина и ГДД по чл. 50

02.03.2021, 11:53 565 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.03.2021, 11:53
Публикации: 79 / 2
Физическо лице е получило доходи от САЩ, напр. 1000USD. Сумата е наредена от САЩ в USD, като лицето получава в банкова сметка в лева в България равностойността на 1000USD по курс купува на банката в България (т.е. получени са 1580 лв. 1000USD*1.58лв .)
За да декларира дохода в ГДД кое трябва да декларира?
1/ USD по фиксинга на БНБ в деня на получаването на сумата – 1620 лв. (1000USD*1.62лв.)
или
2/ сумата в лева, която е получена в банковата сметка – 1580 лв.
Според мен трябва да декларира 1620 лв., но е ясно, че е по-добре да декларира 1580лв. И затова въпросът ми е как е правилно и каква е практиката?
#1 | 30.03.2021, 15:10
Публикации: 42 / 1
Относно ГДД чл.50 -
през 2020 е получена сумата 50 лева по сметката ми в ПИБ от промоция на виза карта издадена от ПИБ,
Трябва да се декларира-
в кое приложение 6 или приложение 8- ?
с кой код- / 601 или 822/ - ?
окончателен данък върху брутната сума 50.00 лв.- ?
има ли 5 % отстъпка при окончателен данък?
Благодаря, защото отговорите в НАП са и за двете приложения , но в приложение 8 е за доходи от чужбина а моята сметка е в ПИБ ,но виза карта как се третира не е с бълг.идентификатор според мен?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група