Внос от Англия с транспорт от ЕС

03.12.2021, 16:48 1432 2

03.12.2021, 16:48
Публикации: 3 / 0
Имам фактура от доставчик от Англия за доставка на стоки и транспорт на същите. До тук добре. Английския ни доставчик ни изпрати номер по който да си следим движението на стоката. И тук започват мъките -стоката е изпратена от Холандия през Румъния и ни я доставят директно до адрес. Имам ЧМР за транспорта от РУмъния до България, но в изпращач е посочена някаква румънска транспортна фирма. Не разполагам с документа за транспорт от Холандия до Румъния. Сега как да начисля ДДС? Стоката се е движила само в ЕС и затова не минава митница. Но за мен не е ВОП, защото доставчика ми е английски контрагент. Има ли някой подобен случай?
#1 | 12.10.2023, 11:31
Публикации: 98 / 0
Здравейте, и аз имам същия казус. Ще съм благодарна за малко помощ и насока.
#2 | 13.10.2023, 16:42
Публикации: 5 / 2
какво е ВОП  - ВОП  на стоки,е  транспортирани от територията на друга държава членка до територията  на  страната за целите на икономическата дейност на регистрирано по ЗДДС лице
Най-вероятно стоките са се намирали на територията на ЕС със собственик английската фирма . За вас има ВОП защото влизат в страната , т.е вие ги придобивате вътрешно от общността - ВОП.
-Условия за наличието на ВОП на стоки, различни от нови превозни средства и  акцизни стоки

Получателят придобива право на собственост върху стоката или фактически получава стоката;
Стоката се изпраща или транспортира от територията на друга държава членка до територията на страната;
Доставчикът е данъчно задължено лице, регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка;
Придобиващ по ВОП е данъчно задължено лице или данъчно незадължено юридическо лице.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група