ГДД физическо лице наеми - изравняване и невнесен данък по чл. 55

09.03.2022, 18:52 837 2

09.03.2022, 18:52
Публикации: 116 / 5
Здравейте, подавала съм на тримесечие декл. чл. 55 за доходи от наем, но данъкът за третото не е все още платен. За първи път имам забавяне и ми излезе следния казус. В ГДД, IV от автоматичните данни - за авансово внесен данък изважда сбора от тримесечие 1+2. Проверих в Справката в възможност за плащане - не фигурира вече третото тримесечие. Илиза само от Справка за задължения и плащания - архив 2021 данъци като неплатено и лихвата му.
Кое би било по-правилно да се потвърди информацията на НАП за авансовия, реално платен 1+2 или да се включи реално декларирания за трите тримесечия 1+2+3 ? Притеснява ме да не стане реално дублиране и двойно деклрариране на вариант 1+2+3 или греша. Благодаря за съдействието.
#1 | 09.03.2022, 19:05
Публикации: 9366 / 1574
ГДД по чл. 50
Част ІV, т. 8
Внесен авансов данък от данъчно задълженото лице по чл. 43, ал. 6 и чл. 44, ал. 3 от ЗДДФЛ (точният размер на направените за годината авансови вноски се установява чрез преглед на данъчно-осигурителната сметка на декларатора или чрез поискване на информация от НАП)

Мисля, че текста е ясен - реално внесения данък
#2 | 09.03.2022, 19:16
Публикации: 116 / 5
Благодаря много за помощта, и аз така го чета, но за първи път ми се случва - като да трябва да се ПРЕдекларира отново нещо вече декларирано  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група