Актуализиране на заплата по време на дълъг болничен

27.04.2022, 21:26 1589 3

27.04.2022, 21:26
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Някой може ли да сподели точно как стоят нещата с актуализиране на заплатата по време на дълъг болничен?
Казуса е следния.
Приятелката ми е в дълъг болничен вече 4 месеца. HR / секретар и казва, че и трябвало поне 10 работни дни за да и бъде актуализирана заплатата с професия учител.
Това не е ли нещо, което трябва да се случи автоматично?
Може ли някой вещ да се изкаже по темата?
Такъв ли е наистина закона?

Благодаря предварително!
#1 | 28.04.2022, 10:16
Публикации: 4400 / 737
Автоматично не става, но актуализирането в увеличение може да стане и едностранно от директора - със заповед. Според мен няма проблем и с двустранно ДС да се направи, независимо, че работникът е болен. Болен е, но не е неправоспособен да подписва.
#2 | 28.04.2022, 11:05
Публикации: 9360 / 1574
Актуализация на заплатата по време на болничен няма никакъв ефект върху болничния /ако това очаквате/
При положение, че увеличаването на заплатата става едностранно  , със заповед на шефа, може да стане и  по време на болничния. По-логично е все пак заповедта да бъде връчена когато лицето се яви на работа.
#3 | 29.04.2022, 08:50
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,

Някой може ли да сподели точно как стоят нещата с актуализиране на заплатата по време на дълъг болничен?
Казуса е следния.
Приятелката ми е в дълъг болничен вече 4 месеца. HR / секретар и казва, че и трябвало поне 10 работни дни за да и бъде актуализирана заплатата с професия учител.
Това не е ли нещо, което трябва да се случи автоматично?
Може ли някой вещ да се изкаже по темата?
Такъв ли е наистина закона?

Благодаря предварително!

Издават заповед и заплатата се променя.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група