В коя кл трябва да са протоколите от Фейсбук

07.06.2024, 12:34 934 9

07.06.2024, 12:34
Публикации: 94 / 4
Здравейте отново имам въпрос за фактурите от Фейсбук искам да съм сигурна в това, което правя и затова задавам доста често въпроси по тази тема.
 Въпроса ми е следният в коя колона посочвате данъчната основа от протоколите от Фейсбук в дневник продажби:
 - в кл 13 ДО на ВОП или в кл 14 ДО на пол.Доставки чл. 82, ал. 2 - 6 ЗДДС, за ДДС знам че е в кл. 15 Нач. ДДС за ВОП и дост по к. 14
и още един въпрос имам в дневниците за покупки и продажби след като избера ДДС  - ПР и го съставяq както се издава с данните на дружествотоq което го съставя при запис на протокола  в дневниците ми дава да избера на кой доставчик да го запиша този протокол с вид 09 и там в наименование ми е Meta. Пиша как ми изглежда протокола в дневник продажби примерно вид 09 номера на протокола датата на протокола и ЕИК тук ми е ЕИК на Фейсбук и в Наименованието ми е Meta Platforms / Фейсбук във полето стока / услуга съм записала самоначисляване на ДДС данъчната основа и ДДС
Благодаря за отговорите!
#1 | 07.06.2024, 16:51
Публикации: 94 / 4
Благодаря на всеки който ще изкаже мнение!
#2 | 08.06.2024, 22:06
Публикации: 294 / 48
Фейсбук се прекръстиха на Мета преди известно време.
А ако си отговорите на какво основание издавате протокола за самоначисляване на ддс, ще си отговорите и в коя колона да го въведете.
#3 | 12.06.2024, 08:32
Публикации: 94 / 4
Здравейте бях задавала въпрос към експерт правилно ли осчетоводявам фактурата и те ми отговориха че да, а аз бях написал в кл 13 ДО на ВОП, но кагато се обадих в НАП ми казаха че трябва кл. 14 ДО на пол. доставки чл. 82 ал. 2 - 6 ЗДДС и заради това се обърках кое е правилно и кое не, ако не съм посочвала в  правилната кл 13 ДО на ВОП сега как да го коригирам и въобще да го коригирам ли?
#4 | 12.06.2024, 15:10
Публикации: 61 / 6
в кл 14 ДО на пол.Доставки чл. 82, ал. 2 - 6 ЗДДС-тук посочвате данъчната основа, защото това е услуга, не е ВОП
в данните на доставчик си пишете "Metta... с   ддс номер IE..../Ирландия/, вид  на сделката
 -каквато ви е услугата-"реклама" "кликове" и тн...
#5 | 14.06.2024, 11:33
Публикации: 94 / 4
Благодаря KATALAR разбрах за протокола къде трябва да е ДО, само за записа на протокола в дневниците, трябва да напиша данните на доставчика Meta......  с ЕИК на Meta ли или в дневниците записаният протокол трябва да е с данните на дружеството, което го начислява този протокол само това неразбрах? Кой доставчик трябва да посочвам при записа в дневниците на протокола?
Благодаря отново!
#6 | 14.06.2024, 11:40
Публикации: 3004 / 399
Всеки от нас е минал през някаква крива на учене, но тази информация може да я извадите от правилник, закон, наръчници на НАП и един тон статии в нета.
Помислете дали трябва да подготвяте ДДС дневници, ако тези знания ви липсват и дали трябва и можете да носите тази отговорност.
#7 | 14.06.2024, 14:13
Публикации: 3 / 1
Здравейте, колеги нали това е форум, за да си помагаме, не всеки знае и може всичко щом пита колежката не е сигурна, аз лично не съм правил протоколи.
#8 | Вчера в 16:40
Публикации: 94 / 4
Законите ги чета и зная че протоколът се съставя съгласно чл. 117, ал. 1, т. 1 от ЗДДС не по-късно от 15 дни от датата, на която данъкът е станал изискуем, като издаденият протокол следва да съдържа реквизитите, посочени в чл. 117, ал. 2 от закона. Просто се притеснявам като издавам протокола с данните на задълженото лице да начисли ДДС - дружеството получател на съответната услуга дали правилно посочвам във дневниците данните на Meta Platforms на дружеството доставчик на тази услуга, защото аз така разбирам че трябва да се направи. Протокола се съставя от получателя, а при записан на протокола се посочва доставчика на услуга според чл. 117 ал 2 т. 9 от ЗДДС. И не смятам че въпроса ми не е за тук и когато не е сигурен човек смятам че е редно да чете и задава въпроси!
Благодаря на всички, който писаха по темата!
#9 | Днес в 10:29
Публикации: 94 / 4
От Приложение № 12 към чл 113, ал 4 Полетата "Идентификационен номер на контрагента (доставчик)" и
"Идентификационен номер на контрагента (получател)" съдържат
идентификационния номер по ДДС на контрагента, когато същият е регистриран
за целите на ДДС (в България или в държава членка), и идентификационния
номер на контрагента по смисъла на § 1 от допълнителната разпоредба на ППЗЗД,
когато контрагентът не е регистрирано по закона лице.
Полетата задължително се попълват с код "999999999999999" в случаите,
когато контрагентът е чуждестранно лице (физическо или юридическо), което
няма регистрация по Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и ЗДДС или няма
ДДС номер, с който лицето е регистрирано за целите на ДДС в друга държава
членка.
Контрагента ми е Meta Platforms нали така?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група