Регистрация на фирма от работещ на трудов договор?

Днес в 09:10 232 4

Днес в 09:10
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Моля за насоки в тази област, тъй като нямам никакви познания.
Работя на трудов договор, обикновен служител, плащат ми се редовно осигуровките и т.н. Но имам желание да си регистрирам фирма на село в сферата на услугите.
Въпросите ми са няколко:
1/Трябва ли да съм регистриран на адреса на село, за да регистрирам фирма там?
2/Докато разработя фирмата, ще продължавам да работя на старата работа - трябва ли да плащам втори път осигуровки, ако съм единствен служител - и всъщност има ли значение дали съм единствен служител?
3/Коя според експертното ви мнение е най-подходящата форма за ЮЛ?
Благодаря ви предварително за всички насоки  :smile1:
#1 | Днес в 09:29
Публикации: 9667 / 1651
1 не е задължително
2 да. Освен ако по трудовия договор не сте осигурен на 3750
3. Зависи ос това, което смятате да правите.  Най-често ЕООД е доброто решение
#2 | Днес в 09:57
Публикации: 4577 / 775
Но преди всичко си направете подробна песимистична бизнес прогноза (защото оптимистичната винаги е оптимистична), за да не излезе, че ще сте повече на минус, отколкото на плюс. Разучете колко и какви видове разходи ще са неизбежни, често се пренебрегват от създателите на малки фирми.
#3 | Днес в 10:02
Публикации: 2 / 0
Благодаря за включването. Може ли да ме насочите как мога да разбера какви са задължителните разходи - освен битови сметки, и както разбрах - здравни осигуровки, има ли друго голямо перо?
#4 | Днес в 11:06
Публикации: 12203 / 2265
Благодаря за включването. Може ли да ме насочите как мога да разбера какви са задължителните разходи - освен битови сметки, и както разбрах - здравни осигуровки, има ли друго голямо перо?

Вие сама си знаете какво Ви предстои като работа - може би ще имате наето помещение, касов апарат , ще плащате на счетоводител, дали ще имате примерно СОТ и подобни.  :smile1:
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група