СД в ликвидация

15.08.2012, 15:29 4713 1

15.08.2012, 15:29
Публикации: 44 / 0
Здравейте ,мъжът ми  и баща му имат СД,до миналата година работиха с нея фирма но от 2012 направихме ЕТ на съпруга ми.Въпросите ми са СД са следните :Свекъра ми почина м,юни ,в учр.договор пише че може да се закрие СД при смърт на единият от съдружниците какъв е начина ?
2.Трябва ли в НОИ да се направи осигурителна книжка на единият съдружник и подпечата и после какви са пътищата до закриване на фирмата ?
#1 | 15.08.2012, 16:37
Публикации: 6403 / 1130
Закриването на фирма е процедура, която е по-сложна от откриването. Все пак фирмата е работила, натрупала е активи и пасиви...
Трябва да извадите удостоверения от НАП и НОИ, че дружеството не дължи данъци и осигурителни вноски. Ако сте наемали работници трябва да предадете ведомостите в НОИ. След това е необходимо решение на съдружниците за прекратяване на дружеството. Открива се производство по ликвидация. Избира се ликвидатор, който се вписва в търговския регистър. Той може да е и един от съдружниците. Ликвидира се имуществото на дружеството. Прекратяването се вписва в Търговския регистър след ликвидацията.
Без адвокат или грамотен счетоводител ще ви е трудно да се справите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група