Дата в уведомление по чл. 62

24.09.2012, 11:01 22111 14
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.09.2012, 11:01
Публикации: 70 / 2
При назначаване на лице на срочен ТД в т.12 съм посочила срок на договора 23.09.2012г. Не ми е ясно коя дата се посочва в уведомлението последния работен ден или първия неработен. И когато се подава уведомлението за прекратяване коя дата да посоча в т.17 Дата на прекратяване 23.09. или 24.09.
Датите в т.12 и т.17 еднакви ли трябва да бъдат? Моля ви за помощ че с тези дати съвсем се обърках.
#1 | 24.09.2012, 11:07
Публикации: 638 / 129
Модератор
Първи неработен ден се посочва в т.17 от уведомлението.
#2 | 24.09.2012, 11:15
Публикации: 70 / 2
а в т.12 Срока на договора коя дата се посочва
#3 | 24.09.2012, 11:21
Публикации: 638 / 129
Модератор
Отговор на сходен въпрос от МТСП:

http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=29602

#4 | 24.09.2012, 11:23
Публикации: 3167 / 247
При освобождаване не се попълва т.17. В т.12 си пишете това, което сте подали при назначаването му.
#5 | 24.09.2012, 11:29
Публикации: 70 / 2
Ясно значи в т.12 е дата 23.09. а в т.17 - 24.09.
#6 | 24.09.2012, 11:39
Публикации: 3167 / 247
Сбъркала съм на горния пост. т.12 не е необходимо да я попълвате.
#7 | 02.02.2015, 11:01
Публикации: 201 / 3
Моля помогнете - служител работи целия месец януари по ТД сега се прекратява
Коя дата се пише в уведомлението по чл.62 т.17 кое е последен ден в който няма ТД 31.01 или 01.02.2014 като са събота и неделя
#8 | 02.02.2015, 11:18
Публикации: 7228 / 1079
Пише се датата, посочена като "считано от..." в заповедта.
След като 30.01. е последния работен ден, тази дата може да е 31.01., 01.02. или 02.02.
#9 | 02.02.2015, 11:27
Публикации: 201 / 3
независимо,че са събота и неделя, но те са неработни , ако пиша в т.17 първи неработен ден днес 02.02 за дата на прекратяване дали ще го приеме НАП днес
#10 | 02.02.2015, 11:31
Публикации: 7228 / 1079
Няма значение дали са почивни дни или не.
Днес ще бъде прието с днешна дата.
#11 | 02.02.2015, 11:54
Публикации: 201 / 3
последен работен ден 30.01 ,
 първия неработен ден за лицето е 02.02 ,
защото събота 31.01 и неделя 01.02 са почивни за лицето,
в т.17 на уведомлението мога да напиша днес 02.02 и НАП ще го приеме а няма да го отхвърли
няма да има и необходимост от осигуряване за събота и неделя
а може ли да се назначи в друга фирма също днес 02.02
#12 | 02.02.2015, 13:09
Публикации: 5550 / 369
а може ли да се назначи в друга фирма също днес 02.02
Да, защото това е първият неработен ден на лицето
#13 | 25.01.2019, 15:36
Публикации: 7 / 0
последен работен ден на лицето по заместване до завръщане на титуляра. Дата на прекратяване в уведомлението 26.01. или 28.01.
#14 | 25.01.2019, 17:06
Публикации: 3275 / 454
Датата на завръщането и започването на титуляра (щото между 26 и 28 могат да се случат различни случки). От нея дата е прекратен заместникът.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове