Въпрос за граждански договор и трудова борса

20.10.2012, 22:15 15074 5

20.10.2012, 22:15
Публикации: 2 / 0
Здравейте!Имам следния въпрос.Съпругът ми от 17.07.2012 год.е регистриран в БТ с право на обезщетение.Предложиха му от 15.10.2012 год. работа на граждански договор в държавна институция. Брутната сума е 450 лева. Прочетохме коментари в нета, че след като сумата е над МРЗ борсата се спира за периода на гр. договор.Според мен  , този месец сумата , която ще получи по гр, договор от 15-30 октомври е под МРЗ и моята логика е, че не би трябвало да си спира борсата от октомври( но това е моята логика).Моля за Вашето компетентно мнение.От кога се спира борсата му и дали по гражданския договор му се отдържат осигуровки ( Здравни и тн или той сам трябва да си ги внася).Знам,че гр.договор е само осигурителен стаж, но това е в момента някакво спасение пред борса от някакви си 170 лева месечно ....
#1 | 21.10.2012, 22:38
Публикации: 9261 / 1550
много зависи тези 450 лв за какъв период се отнасят. Ако са за 1 месец - трябва да прекратите временно борсата при започване на работа по ГД и да възобновине в 7 дневен срок след приключването. Ако е за два или повече месеца-  няма проблем да си вземате обезщетението от борсата.
В първия случай ще Ви удържат осигуровки - здравни и за пенсия. Осигуровките се резпределят между вазложител и изпълнител почте както при трудов договор.
Във втория случай - 450 лв за дво или повече месеци /под МРЗ за всеки месец/ ще Ви се удържи само данък върху дохода /10%/. Дохода по този ГД не се зачита за осигурителен доход , а времето не се зачита за осиг.стаж. В първия случай имате осиг.стаж зя пенсия.
Независимо от всичко октанало  -ГД не се зачита за стаж и доход за болнични, майчинство и безработица

И едно уточнение - обикновено ГД в държавните институции противоречат на всякакви правила. Най-често са си чисти "прикрити трудови дотовори" с работно време и рабтно място. В този случай и по-добре да прикратите борсата /поне временно/
#2 | 23.10.2012, 15:09
Публикации: 2 / 0
БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ОТГОВОРА!
#3 | 13.05.2013, 09:06
Публикации: 6 / 0
Аз имам следния допълващ въпрос. Ако по ГД е изрично посочено че сумата ще се изплати еднократно в края на, в случая 10 месечния период на договора, счита ли се това че е под 1 МРЗ?
#4 | 13.05.2013, 09:24
Публикации: 6 / 0
Става дума за 1000 лв. в края на 10 месечния период, че забравих да упомена по-горе.
#5 | 13.05.2013, 09:28
Публикации: 11896 / 2168
Сумата , изплатена еднократно следва да се "разпредели" за месеците на полагане на труда по съответния договор и тогава да се прецени дали за всеки от тези месеци е под или над МРЗ след приспадане на НПР.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група