Граждански договор за период по-дълъг от 1 месец

31.10.2012, 21:06 7727 2

31.10.2012, 21:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
управител съм на нерегистрирано по ДДС ЕООД, което все още няма служители и аз самият не се осигурявам, тъй като работя и на трудов договор и заплатата ми е над минималния праг за самоосигуряване. Тоест за момента не се нуждая от ежемесечно счетоводство.
Въпросът ми е дали мога да сключа граждански договор (от името на фирмата) с лице, което ще извършва определена работа за срок от 3 месеца, като в договора бъде упоменато, че цялото възнаграждение ще бъде изплатено в края на третия месец. Задължен ли съм да заплащам осигуровки всеки месец през тези три месеца (тоест задължен ли съм да водя ежемесечно счетоводство в този случай) или мога да го направя еднократно в месеца на плащането? Тоест мога ли сега да сключа договор и след 3 месеца да заплатя на счетоводна къща да осчетоводи труда по този договор?
Предполагам вече разбирате, че съм се ориентирал към следния вариант след като се консултирах с Ваши колеги счетоводители - работя на трудов договор, през свободното си време изпълнявам някои поръчки от името на едноличното дружество, в качеството ми на управител, полагащ личен труд. За всички разходи и приходи събирам фактурите и ще ангажирам счетоводна къща през януари или февруари, когато съм задължен да направя годишния счетоводен доклад и т.н.
Сега обаче искам да ангажирам човек да свърши определена работа и ме интересува дали има начин да избегна ежемесечното осчетоводяване на труда му като формулирам договора по гореописания начин.

Благодаря Ви.
#1 | 31.10.2012, 21:31
Публикации: 9353 / 1573
аз самият не се осигурявам, тъй като работя и на трудов договор и заплатата ми е над минималния праг за самоосигуряване - само това изречение е достатъчно, за да ви заявя, че ОТДАВНА сте имали нужда от счетоводител. Вече сте в нарушение на КСО.
Сега си подлагате друга динена кора с гражданския договор
Само ще Ви кажа  - трябват осигуровки /в качеството на управител, полагащ личен труд/. А счетоводител - поне от време на време. И по-добре  още в началото на дейността
#2 | 01.11.2012, 09:29
Публикации: 76 / 0
Здравейте,
управител съм на нерегистрирано по ДДС ЕООД, което все още няма служители и аз самият не се осигурявам, тъй като работя и на трудов договор и заплатата ми е над минималния праг за самоосигуряване. Тоест за момента не се нуждая от ежемесечно счетоводство.
Въпросът ми е дали мога да сключа граждански договор (от името на фирмата) с лице, което ще извършва определена работа за срок от 3 месеца, като в договора бъде упоменато, че цялото възнаграждение ще бъде изплатено в края на третия месец. Задължен ли съм да заплащам осигуровки всеки месец през тези три месеца (тоест задължен ли съм да водя ежемесечно счетоводство в този случай) или мога да го направя еднократно в месеца на плащането? Тоест мога ли сега да сключа договор и след 3 месеца да заплатя на счетоводна къща да осчетоводи труда по този договор?
Предполагам вече разбирате, че съм се ориентирал към следния вариант след като се консултирах с Ваши колеги счетоводители - работя на трудов договор, през свободното си време изпълнявам някои поръчки от името на едноличното дружество, в качеството ми на управител, полагащ личен труд. За всички разходи и приходи събирам фактурите и ще ангажирам счетоводна къща през януари или февруари, когато съм задължен да направя годишния счетоводен доклад и т.н.
Сега обаче искам да ангажирам човек да свърши определена работа и ме интересува дали има начин да избегна ежемесечното осчетоводяване на труда му като формулирам договора по гореописания начин.

Благодаря Ви.

на този въпрос:
"Задължен ли съм да заплащам осигуровки всеки месец през тези три месеца (тоест задължен ли съм да водя ежемесечно счетоводство в този случай) или мога да го направя еднократно в месеца на плащането?" отговорът е - не, не сте задължен да заплащате осигуровки всеки месец и можете да го направите еднократно

на следващия Ви въпрос:
"Тоест мога ли сега да сключа договор и след 3 месеца да заплатя на счетоводна къща да осчетоводи труда по този договор?" отговорът е - да, възможно е

ще се въздържа от непоискани съвети
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група