За болнични и съкращаване

30.11.2012, 18:03 5603 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

30.11.2012, 18:03
Публикации: 38 / 0
изкам да попитам.при положение че съм в болничен и работодатела разбере че е по бременност има ли право да те сакрати от работа
#1 | 01.12.2012, 10:52
Публикации: 10215 / 1765
Отговорът на този въпрос зависи много  от члена от КТ , по който сте назначена. Също така не е без значение и как е разбрал работодателят, че сте бременна - уведомили ли сте го за това писменно ? Дайте още информация по въпроса.
#2 | 03.12.2012, 08:27
Публикации: 38 / 0
добро утро.на договора пише чл.68,ал1 т.1 във връзка с чл70 от КТ.А разбра че саъм бременна като и казах и и дадох болничния лист.и разбира се това никак не им хареса и сега си мисля че ще ме съкратят.
#3 | 03.12.2012, 09:15
Публикации: 7602 / 1145
Ако срокът на изпитване не е изтекъл и е уговорен в полза на работодателя - няма законова пречка да те уволни.
Съжалявам
#4 | 03.12.2012, 09:30
Публикации: 38 / 0
изтекъл е срока и явно няма да видя маичинство.за съжаление в българия нямазакон които да защитава маиките .а изкат деца да има  в България.Българчета ще има но не и в България.Благодаря ви.
#5 | 03.12.2012, 09:31
Публикации: 7602 / 1145
Маже ли един съвет - използвай времето, през което не работиш, за да научиш малко правопис. На български
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група