Справка за изплатени доходи на физически лица по чл.73 от ЗДФФЛ

18.04.2013, 20:46 32669 29
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 18.04.2013, 20:46
Публикации: 59 / 3
благодаря!
#21 | 19.04.2013, 12:39
Публикации: 317 / 1
И ние имаме същия случай, но в Справката по чл.73 сме включили получената сума и удържания данък .
#22 | 19.04.2013, 14:16
Публикации: 6370 / 1058
И ние имаме същия случай, но в Справката по чл.73 сме включили получената сума и удържания данък .
И направихте ли проверка в програмния продукт на НАП? Веднага ще Ви отговори, че записът е некоректен. Не декларирате получената от лицето сума, а изплатената от Вашата фирма сума и внесения днък.
#23 | 19.04.2013, 14:27
Публикации: 317 / 1
при проверка ни изписа "Файлът е коректен ! "
#24 | 19.04.2013, 15:04
Публикации: 317 / 1
Да коригирам ли справката, никъде не намерих, че трябва да се записва брутната сума
#25 | 19.04.2013, 15:09
Публикации: 1878 / 379
 И да ви даде съобщение, че файлът е коректен, след време като засекат изпратените от вас данни със годишната декларация на физическите лица, ще ви извикат да потвърдите, коя е брутната сума. Освен ако са само дивиденти, изплатени на физически лица, само те не се декларират с ГДД чл.50, респективно не попадат в засечката. Може и да има и други, за които сега не се сещам, но в конкретния случай за който питаха беше наем, а той се декларира.
#26 | 19.04.2013, 20:43
Публикации: 6370 / 1058
Да коригирам ли справката, никъде не намерих, че трябва да се записва брутната сума
На Ваше място бих я коригирала, за да не бие на очи като различна по сравнение със справките на всички останали фирми. Не сте ли съгласни, че има логика в това, да декларирате в колоната "Изплатен доход" цялата сума, от която после е "Удържан данък" в следващата колона?
Разбира се, най-добре е да постъпите така, както Вие прецените. :smile1:
#27 | 20.04.2013, 15:32
Публикации: 23 / 0
ЗП е платил наем за земеделска земя на физически лица, трябва ли да ги подава в декларация по чл.73. Не е удържал и внасял данък.
#28 | 20.04.2013, 16:49
Публикации: 6370 / 1058
Доходът от наем на земеделска земя е необлагаем. Има го в справката за 2012 г. под код 10.
За 2013 г ще се отразяват изплатените необлагаеми доходи по чл. 13, ал. 1, т. 3, 7, 8, 9, 20, 21 и 24, в случаите, когато годишният размер на съответния доход, изплатен на физическо лице, превишава 5000 лв.
#29 | 20.04.2013, 16:53
Публикации: 23 / 0
ОХ, много благодаря
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група