Декларации със срок за подаване 15 - ти януари 2013 ?

14.01.2013, 16:42 10030 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.01.2013, 16:42
Публикации: 115 / 9
Привет, колеги!
Моля за помощ!
Има ли някаква декларация за подаване със срок утре - 15 януари 2013 година, независимо от кой закон и по кой член?
Меко казано, тотално се уморих да търся да не ни дебне някоя неприятна изненада, специално за утре. /то не е 10-ти, 25-ти, 31-ви и какво ли още не/.

Моля, ако някой е локализирал подобно изискване от НАП-аджиите към нас, да помогне.

Благодаря ви!
#1 | 14.01.2013, 16:46
Публикации: 5550 / 369
За 15-та дата се сещам за справката за наетите лица за статистиката. Но този месец срокът е 17-ти.
#2 | 14.01.2013, 16:50
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Има, но едва ли обслужвате такива лица:

Съгласно § 59 от ПЗР на ЗИДЗДДС внесеният през четвъртото тримесечие на 2012г. окончателен данък за начислени/изплатени доходи на чуждестранни лица по глава шеста от Закона за данъците върху доходите на физическите лица (ЗДДФЛ) се декларира в действащите към 31 декември 2012 г. срокове и ред на раздел ІІ от глава единадесета на ЗДДФЛ. Това означава, че в тези случаи се ползва образецът на декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ, актуален към тази дата (образец 2030), който според редакцията на закона, действаща до 31.12.2012 г. се подава:

- от платците на доходи, внесли окончателен данък през четвъртото тримесечие на 2012 г. - в срок до края на месеца, следващ тримесечието на внасяне на данъка, т.е. до 31.01.2013 г.;

- от чуждестранните физически лица, които са внесли окончателен данък за придобити доходи през четвъртото тримесечие, в случаите, когато платецът не е задължен да удържа и внася данъка – в срок до 15-о число на месеца, следващ тримесечието на придобиване на доходите, т.е. до 15.01.2013 г.;

http://nap.bg/news?id=1668
#3 | 14.01.2013, 17:15
Публикации: 115 / 9
Привет отново!
Да, наистина нямаме чуждестранни лица, които да имат доход, облагаем с окончателен данък. Това го забелязах в новините на НАП. Не бях сигурна дали нещо не са си спестили.

По отношение на статистиката - бихте ли ми припомнили - кои предприятия са задължени да подават такава справка? Предполагам това не е годишната справка към финансовите отчети.

Благодаря ;-)

#4 | 14.01.2013, 17:27
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Това са тези предприятия, които попаднат в статистическа извадка. Обикновено от Статистиката пращат едни мили приканващи писма.

Ето това получихме на 07.01.2013:

Скрит текст :

А това е от днес:

Скрит текст :
#5 | 14.01.2013, 17:38
Публикации: 115 / 9
Много благодаря и на двете ви!  :flowers:
Успокоихте ме, че не пропускам нещо съществено.

Значи щом нямам такова официално писмо, да се чувствам свободна от това задължение. /преди години, за друга фирма, си спомням, че бяхме получили такава честитка, но все още работеха на хартиени справки/.

#6 | 14.01.2013, 18:05
Публикации: 1004 / 54
И аз миналата година имах невероятния късмет да бъда избрана с няколко фирми ра всевъзможни тримесечни отчети.А за 4-то тримесечия пак ли трябва да им пращам? Че май ще изпусна срока ,ако трябва.
#7 | 14.01.2013, 19:50
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Също така, утре 15.Януари е крайният срок за предаването на декемврийските болнични в НОИ.
#8 | 14.01.2013, 21:26
Публикации: 26 / 0
И защо 15-ти да е последния ден за болнични?
#9 | 14.01.2013, 21:37
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
От 01.01.2013 срокове за представяне на документи за изплащане на обезщетение за временна неработоспособност или трудоустрояване, бременност и раждане, отглеждане на малко дете:

1. За осигурителите  – до 15-то число на месеца, следващ този, през който осигуреното лице е представило документите за изплащане на обезщетението пред осигурителя

2. За самоосигуряващите се –  до 15-то число на месеца следващ месеца, през който е издаден документа за временна неработоспособност или трудоустрояване, или до 15-то число на месеца, следващ този, от който се иска изплащане на обезщетение за бременност и раждане и обезщетение за отглеждане на малко дете.

Вижте тази тема Промени в КСО, в сила от 01.01.2013
#10 | 15.01.2013, 09:21
Публикации: 26 / 0
Освен тази статия, може ли да ми дадете от кой закон е извадка?
#11 | 15.01.2013, 09:36
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
В заглавието на темата, която посочих е.
#12 | 15.01.2013, 09:37
Публикации: 26 / 0
Намерих го:
КСО:
Срокове за представяне на документи за изплащане на обезщетение за временна неработоспособност или трудоустрояване
Чл. 40а. (Нов - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Документите за изплащане на парично обезщетение за временна неработоспособност или трудоустрояване се представят в съответното териториално поделение на Националния осигурителен институт в следните срокове:
1. от осигурителите, техните клонове и поделения и осигурителните каси - до 15-о число на месеца, следващ този, през който осигуреното лице е представило документите за изплащане на обезщетението пред осигурителя;
2. от самоосигуряващите се лица - до 15-о число на месеца, следващ този, през който е издаден документът за изплащане на обезщетението.
#13 | 15.01.2013, 09:41
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Моля.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове