Отчитане на командировка

16.01.2013, 13:08 4873 3

16.01.2013, 13:08
Публикации: 425 / 5
Здравейте, имам да осчетоводявам командировки за преспиване в Македония. Притеснява ме, че те са издадени на името на управителя, а не на фирмата. ДДС -то е 18%. Трябва ли да ги осчетоводявам въобще или директно 609/422 422/501 ? Издал съм заповед за командировка и авансов отчет.
#1 | 16.01.2013, 13:18
Публикации: 6405 / 1132
Преценете сами, но имате право да приспаднете данъчен кредит (чл. 70, ал. 3, т. 7 от ЗДДС).
#2 | 21.01.2013, 12:05
Публикации: 288 / 6
тези чуждестранни фактури нали не се включват в дневниците по зддс, защото не са данъчни документи издадени съгласно нашия закон. Начисленото ДДС в чуждестранните фактури трябва да се иска от съответната държава , а не от НАП България , съгласно Наредба Н-9 нали ?
#3 | 21.01.2013, 12:10
Публикации: 129 / 13
тези чуждестранни фактури нали не се включват в дневниците по зддс, защото не са данъчни документи издадени съгласно нашия закон. Начисленото ДДС в чуждестранните фактури трябва да се иска от съответната държава , а не от НАП България , съгласно Наредба Н-9 нали ?

Аха, и ще го върнат, ако по техните правила е с право на кредит.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група