Невнесени Осиг.вноски от св. професия???

31.01.2013, 09:13 1915 0
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

31.01.2013, 09:13
Публикации: 14 / 0
Здрвейте лице което работи по трудов договор същевременно е и св. професия.ОТ 2003 до 2009 не си е внасяло осиг. вноски като св. професия, но в ГДдекларации по чл. 50 в справката за осиг. доход за НОИ е попълвано че в/у осиг. доход за св. професии са внасяни осиг. вноски , т.к. ако не са попълнени му излизат за довнасяне. Лицето е подало ОКд 5 от 02.2009 и от тогава си плаща вноските като свободна професия. Проблема сега е че има ТЕЛК и трябва да се пенсионира по болест , за което му търсят заверена осиг. книжка. Може ли да се попълни книжката от 02.2009 до момента и при пенсионирането да му се зачита само дохода от трудова дейност за периода преди 2009 година, когато не си е плащал осиг. вноски като св. професия? За периода 2003-2009 няма подавани никакви данни за декл.1 и 6 в НАП. Ще му направят ли проблем от НОИ когато при заверката на осиг. книжка видят че има справки от ГДД по чл. 50 с попълван доход за св. професия ,а пък няма вноски? Ако от НОИ му ги начилсят да си ги внесене може ли да не ги внася поради изтекъл срок на давност тези до 2008 година? Благодаря ви предварително , но е много заплетена ситъацията и незнам как да попълня книжката.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове