Чл.220 ал1

08.04.2013, 11:16 13311 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.04.2013, 11:16
Публикации: 89 / 0
На Обещетение  по Чл220,ал1 начислява ли се ДОД?
Благодаря Ви предварително!
#1 | 08.04.2013, 11:21
Публикации: 7602 / 1145
А защо не?

ЗДДФЛ
Чл. 24.
(2) В облагаемия доход от трудови правоотношения не се включват:
8. обезщетенията по чл. 200, чл. 216, ал. 1, т. 1 и 2, ал. 2 и 3, чл. 222, ал. 2 и 3 и чл. 226, ал. 3 от Кодекса на труда, обезщетенията по чл. 227, 229, 232 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България, по чл. 204, ал. 4 и чл. 252 от Закона за Министерството на вътрешните работи, по чл. 74, ал. 4 и чл. 117 от Закона за Държавна агенция "Национална сигурност", по чл. 225, чл. 277, ал. 3 и чл. 354 от Закона за съдебната власт и обезщетенията по чл. 78, чл. 81б, ал. 4, чл. 82, ал. 5, чл. 85, ал. 5, чл. 104, ал. 3 и 4 и чл. 106, ал. 3 от Закона за държавния служител;
#2 | 08.04.2013, 11:27
Публикации: 89 / 0
И аз съм на това мнение от Наредбата за елементите на възнагражденията и за доходите в/у които се правят,но имам спор  че се изплаща брутна заплата
без да се начислява ДОД  според мен това не е правилно
#3 | 08.04.2013, 11:32
Публикации: 7602 / 1145
За осигуровки или за данък е въпроса?
Щото относно данъка цитирах закона. А за осигуровки не ми се търси.
#4 | 08.04.2013, 11:36
Публикации: 89 / 0
за ДОД става въпрос
#5 | 10.04.2013, 14:15
Публикации: 10 / 1
Искам да попитам, в кое УП се вписва обезщетението по чл.220 ал.1 ?
#6 | 10.04.2013, 14:17
Публикации: 5549 / 371
Искам да попитам, в кое УП се вписва обезщетението по чл.220 ал.1 ?

В никое
#7 | 10.04.2013, 16:23
Публикации: 10 / 1
Аз не съм го изписала правилно :(
Обезщ. по чл.222 ал.1  (за оставане без работа)
Преди да се подаде декларация, че след съкращение 1 месец е без работа лицето получава само приключена трудова книжка и заповед за освобождаване !
Но, след тази декларация трябва да ли се издаде УП за осигурителния стаж ?
УП 2 или УП 3  ???
#8 | 10.04.2013, 16:25
Публикации: 3353 / 254
За обезщетението по чл.222 се издава и двете.
#9 | 10.04.2013, 16:30
Публикации: 10 / 1
В УП 2 се посочва размера на обезщетението т.е брутното възнаграждение за един месец, а в УП 3 се вписва отново стажа със забележка, че осиг. стаж не е равен на тр. стаж. Има ли друго, което да се  вписва?
#10 | 10.04.2013, 16:34
Публикации: 6335 / 582
В трудовата книжка на последните страници - размера на обезщетението.
#11 | 10.04.2013, 16:35
Публикации: 5549 / 371
В УП 2 се посочва размера на обезщетението т.е брутното възнаграждение за един месец, а в УП 3 се вписва отново стажа със забележка, че осиг. стаж не е равен на тр. стаж. Има ли друго, което да се  вписва?

В УП 3 не се правят такива вписвания "че осиг. стаж не е равен на тр. стаж"
#12 | 15.09.2015, 09:52
Публикации: 6 / 0
Обезщетения по чл. 220 и чл. 222 влизат ли в УП 2 за 1993 г?
#13 | 15.09.2015, 10:03
Публикации: 5549 / 371
Наредба № 14 от 7 декември 1993 г. за елементите на брутното трудово възнаграждение и другите плащания и обезщетения, върху които се правят вноски за държавното обществено осигуряване
МТСП
Държавен вестник брой: 11
Година: 1999
Орган на издаване: МТСП
Дата на обнародване: 11.12.2003

Чл.2. В брутното трудово възнаграждение по чл.1 не се включват:
6. обезщетенията, изплатени на основание чл.200, чл.216, ал.1, т.1 и 2, ал.2 и 3, чл.220, 221, 222, 224, 226 и чл.232, ал.2 и 3 от Кодекса на труда;
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група