Изчисляване на извънреден труд, нощен и празничен

14.04.2011, 18:48 13220 5

14.04.2011, 18:48
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Имам доста труден казус и много ще съм благодарна ако ми помогнете.

Имам следния случай - служител работи на 24 смени, за дадения месец той има отрадотени 240 часа, при норма за месеца 184 часа. НЕ Е на сумирано изчисляване на работното време. Трябва да му се начисли извънреден труд, нощен и отделно служителят е работил 2 съботи и една неделя, който трябва да се изчислят на 75 %. Може и някои да ми каже как точн трябва да се сметне всичко това, ще ви бъда изключително благодарна......... :thankyou: :oops: :yahoo:
#1 | 14.04.2011, 22:04
Публикации: 3145 / 253
Няма как. Само мога да ви кажа, че сте за проверка от ИТ и тогава ще се научите.
#2 | 15.04.2011, 11:33
Публикации: 2 / 0
Аз не питам дали съм за проверка а как да сметна тези неща, моля ви четете и след това пишете
#3 | 15.04.2011, 20:59
Публикации: 3145 / 253
Аз не питам дали съм за проверка а как да сметна тези неща, моля ви четете и след това пишете

Чета и след това пиша, можете да бъдете уверени в това. Не виждам начин, как ще се управите по този начин. А след, като сте забъркали кашата, трябва да намерите начин и да се управите.
#4 | 20.04.2011, 13:54
Публикации: 1 / 0
Чудно защо не Ви харесва отговора който ви е даден. То това не труден казус а някакво безумие. Човек преди да започне да работи като ТРЗ би трябвало да прочете малко закони и нормативни документи и ако може да разсъждава върху тях. От това което питаш е ясно ,че дори не си чувала ,че когато не работиш на 5 дневна работна седмица работиш на СОРВ по предварително утвърден график, че извънредния труд за месец неможе да бъде повече от 30 часа, а за 1 година -150часа и т.н.........
А и още нещо незнам за кой месец смяташ заплати , но през 2011 г  единствено м.август е 184 часа.
#5 | 21.04.2011, 09:50
Публикации: 1202 / 120
Ето това се казва темичка!  :yahoo:Всъщност, то си е направо тематика за нов форум! (каква екзотика имало в нашата професия - винаги може нова "картина" да те изненада "зад изкачения хълм")
Незнам защо, но на мен присантимана ми говори, че или става дума за бедно бюджетно предприятие с недостиг и в изпълнителския и в административния персонал или сме попаднали на новобогаташ с третокласно образование. Дано е първото, че лично аз на втория контингент за нищо на света не бих помагал.
Риторичният ми въпрос към автора на питането е: "Абе Вие месец Август  ли обработвате вече, че норматива го изчислихте на 184 часа бе?!!!? :swoon:
Ако сте нещо като училище (да речем), чийто директор притиснат от бюджета е освободил сезонният огняр, но времето тоя месец му е скроило лоша шега и титулярния ви е натрупал часовете - веднага му пуснете едно съвместителство като работник по двора или каквото измислите с норматив = на разликата от нарматива по основният ТД. Успех!
(Мисля, че с друго и в Стопанската академия - Свищов не биха могли да Ви помогнат) :'(
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група