ОСИГУРЯВАНЕ НА МОРСКО ЛИЦЕ?ПОМОЩ

22.04.2011, 20:55 3603 0

22.04.2011, 20:55
Публикации: 1 / 0
Моля ви да ми помогнете как да осигурявам рулеви на яхта,която моят работодател ще отдава под наем за почивки в Гърция?Дали трябва да го назнача на трудов договор по чл.67 и да го осигурямам,както шефа казва на минималния праг за дейността на фирмата,т.е 350,00лв. и да го осигурявам по общия ред с осигуровки и от работодателя и 10% ДОД, или на трудув договор незнам по кой член на 420,00лв.минималния за самоосигуряващи се, ака той си избере този праг,с осигуровки само за сметка на работника и с 1% ДОД,както е за морски лица? Незнам как да го назнача,пък камо ли после да му оформям трудовата книжка.Невярвам да се изчислява трудовия стаж по друг начин,но предишният му работодател , при който е бил капитан на яхта трудувия му стаж от 2006г. до 2008г.са му изчислили 3 години незнайно как? Незнам и как ще му превеждам заплата по дебитната карта  за да я тегли в чужбина,тъй като при нас се плащат парите в брой? До 1 май имам малко време да кажа на работодателя как ще назнача този рулеви? Моля за помощ?Нова съм във фирмата и не искам да покажа,че нищо не знам по случуя?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група