Мога ли да стана представител в ЕТ?

08.08.2013, 13:12 6530 6

08.08.2013, 13:12
Публикации: 8 / 0
Здравейте! Баща ми е Едноличен търговец, Аз работя на постоянен трудов договор в друга фирма.
Мога ли да бъда направен или назначен като търговски представител или като представител на фирмата
на баща ми  без възнаграждение и без да внасям допълнително осигуровки...
Благодаря!
#1 | 08.08.2013, 13:41
Публикации: 11932 / 2174
" Мога ли да бъда направен или назначен като търговски представител или като представител на фирмата на баща ми  без възнаграждение и без да внасям допълнително осигуровки..."

Едно пълномощно не би ли свършило по-добра работа ?
#2 | 08.08.2013, 13:43
Публикации: 9299 / 1558
без възнаграждение - трудно. Още повече, че сте свързани лица.
А щом има доход - не може без осигуровки. Дори нещо повече - възможно е да реално да не получавате доход от дейността си във фирмата на баща Ви, но да сете задължен да внасяте осигуровки.
Има и един друг вариант, но не зная каква ще е стойността ме за Вас  - баща Ви да Ви издаде пълномощно да го представлявате при определени сделки, контакти и т.н. Аз лично не съм съвсем наясно какви са правата и задълженията Ви при такова опълномощаване.

Много зависи и какво включване в понятието "търговски представител или като представител на фирмата" - само да контактувате с клиенти, да подписвате договори, да стоите в офиса, да продавате в магазин...
#3 | 08.08.2013, 15:07
Публикации: 8 / 0
Благодаря ви за отговорите !
Целта ни е когато него го няма , да се срещам с клиенти, които са на отдалечени места, да договарям цени и да съставям оферти...като цяло това ще са ми отговорностите.

Ако баща ми  издаде пълномощно да го представлявам при определени сделки, контакти и т.н. няма нужда да внасям никакви осигуровки нали така?

#4 | 08.08.2013, 15:13
Публикации: 11932 / 2174
" Ако баща ми  издаде пълномощно да го представлявам при определени сделки, контакти и т.н. няма нужда да внасям никакви осигуровки нали така? "

 :ok:
#5 | 08.08.2013, 15:38
Публикации: 8 / 0
Благодаря ! :flowers:
#6 | 08.08.2013, 21:49
Публикации: 4367 / 719
Все пак, струва ми се малко подозрително под договор да стои подпис на "някакво" лице, дори и с частно пълномощно, което няма никаква "трудова" връзка с предприятието на ЕТ? Ама не знам де.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група