Въпроси за болнични

20.01.2016, 09:58 443702 578

#500 | 20.01.2016, 09:58
Публикации: 15 / 0
Влизате в уеб-приложението, избирате упълномощено лице, после потребителска регистрация, най-долу на заредената страница има "упълномощители", избирате си Булстата на упълномощителя, след това правите избор на правата за достъп /най-отдолу се намира/ и накрая настискате "Запис на регистрацията".
Надявам се, че съм успяла да го напиша разбираемо.
Ако имате въпроси-пишете ;)

Добро утро!  :smile1: Благодаря за тази информация, изпълних я, но пак ми излиза същата грешка... Вие успяхте ли да изпратите данните към НОИ?
#501 | 20.01.2016, 10:41
Публикации: 15 / 0
Сега ми излиза нова грешка "Несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла. - 10;" Колкото и пъти да гледам попълнения файл, толкова пъти не виждам какво пропускам.
#502 | 20.01.2016, 10:49
Публикации: 20 / 1
Добро утро!  :smile1: Благодаря за тази информация, изпълних я, но пак ми излиза същата грешка... Вие успяхте ли да изпратите данните към НОИ?
Да, успях.
Да не би грешно да попълвате данните в началото. Въвеждате си данните на фирмата упълномощител, но в началото от падащото меню трябва да изберете "упълномощено лице".
#503 | 20.01.2016, 11:24
Публикации: 15 / 0
Да, успях.
Да не би грешно да попълвате данните в началото. Въвеждате си данните на фирмата упълномощител, но в началото от падащото меню трябва да изберете "упълномощено лице".

От приложението на НОИ създавам фирма- упълномощител, тоест задължено лице и въвеждам в Приложение 9 данните от болничния лист, след това "Запис" и при проверката офлайн документа е валиден, но при проверка онлайн пак ми излиза налични грешки 9431 Във файла съществуват документи за различни осигурители. А в самата система на НОИ процедирам както сте описали- Вид на потребител Упълномощено лице, отдолу вписвам ЕИК на упълномощителя и при тест на файл ми излиза следната грешка "Несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла. - 10".
#504 | 20.01.2016, 11:27
Публикации: 20 / 1
От приложението на НОИ създавам фирма- упълномощител, тоест задължено лице и въвеждам в Приложение 9 данните от болничния лист, след това "Запис" и при проверката офлайн документа е валиден, но при проверка онлайн пак ми излиза налични грешки 9431 Във файла съществуват документи за различни осигурители. А в самата система на НОИ процедирам както сте описали- Вид на потребител Упълномощено лице, отдолу вписвам ЕИК на упълномощителя и при тест на файл ми излиза следната грешка "Несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла. - 10".
А в приложение 9 си пишете данни на фирмата упълномощител, нали?
#505 | 20.01.2016, 11:37
Публикации: 15 / 0
А в приложение 9 си пишете данни на фирмата упълномощител, нали?

Ето това ми е била грешката. Подадох, успокоих се.  В приложението създавам нашата фирма, влизам през нея, избирам приложение 9 и в него пиша данните на упълномощителя. Така го подадох и го прие. Дано правилно съм постъпила.
#506 | 20.01.2016, 11:42
Публикации: 20 / 1
Ето това ми е била грешката. Подадох, успокоих се.  В приложението създавам нашата фирма, влизам през нея, избирам приложение 9 и в него пиша данните на упълномощителя. Така го подадох и го прие. Дано правилно съм постъпила.
[/quot
Аз не го правя така. Но явно и това е вариант. Реално Вие преправяте данните на фирмата в приложение 9, така ли?
#507 | 20.01.2016, 11:49
Публикации: 15 / 0
Май така стана, но сега пък ме е страх да не излезне, че лицето, чиито болничен подавам, работи в нашата фирма....  :hmmm:  :no2: Ужас вече! Надявам се, че след като съм го подала в уеб приложението като упълномощено лице и съм въвела ЕИК на упълномощителя, да е станало ясно, че болничния излиза от неговата фирма.  :blink:
#508 | 20.01.2016, 11:53
Публикации: 20 / 1
Дано да не е станало така. Вижте в справката от НОИ какво пише.
Според мен бъркате в самото начало на въжвеждането на фирмата упълномощител.
Ще опиша как аз я въведох за фирма упълномощител.
Избирам нов, след това от падащото меню избирам "Упълномощено лице", на ЕИК на осигурятеля пиша Булстата на упълномощителя. Данните по-надолу би трябвало сами да се покажат. Въвеждам телефони и мейл, и е готово.
#509 | 20.01.2016, 11:56
Публикации: 20 / 1
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=cqs1453283825v.png
вижте как трябва да изглежда регистрацията на фирма упълномощител
#510 | 20.01.2016, 12:36
Публикации: 15 / 0
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=cqs1453283825v.png
вижте как трябва да изглежда регистрацията на фирма упълномощител


Благодаря! Сега кашата е пълна. В уведомлението от НОИ излезна, че нашата фирма подава болничен, затова подадох ново приложение 9 с код корекция, получих уведомление, че е прието и би трябвало сега всичко да е точно. Идва другия въпрос- новото приложение 9 коригира ли старото, или трябваше да залича старото и да подам ново.  :hmmm:
#511 | 20.01.2016, 12:43
Публикации: 20 / 1
Благодаря! Сега кашата е пълна. В уведомлението от НОИ излезна, че нашата фирма подава болничен, затова подадох ново приложение 9 с код корекция, получих уведомление, че е прието и би трябвало сега всичко да е точно. Идва другия въпрос- новото приложение 9 коригира ли старото, или трябваше да залича старото и да подам ново.  :hmmm:

Най-добре да звъннете в НОИ. Мисля, че всичко би трябвало да е наред, но все пак и те да направят справка в тяхната система.
#512 | 20.01.2016, 12:52
Публикации: 20 / 1
Най-добре да звъннете в НОИ. Мисля, че всичко би трябвало да е наред, но все пак и те да направят справка в тяхната система.
Въсщност, може би, е трябвало да заличите старото, защото е по грешен Булстат и да подадете редовни данни по правилния Булстат.   :hmmm:
#513 | 20.01.2016, 14:27
Публикации: 15 / 0
Въсщност, може би, е трябвало да заличите старото, защото е по грешен Булстат и да подадете редовни данни по правилния Булстат.   :hmmm:

Обадих се в НОИ, казаха, че не могат да направят справка, защото системата е нова. Затова подадох още веднъж с код подаване, системата го прие и повече няма да пипам. Попитах дали самото лице може да провери с ПИК подаден ли е болничният му, но това също все още не можело. Общо взето чакаш да видиш дали ще си получиш парите, нещо такова се получава.  :no2:
#514 | 21.01.2016, 13:24
Публикации: 20 / 1
Обадих се в НОИ, казаха, че не могат да направят справка, защото системата е нова. Затова подадох още веднъж с код подаване, системата го прие и повече няма да пипам. Попитах дали самото лице може да провери с ПИК подаден ли е болничният му, но това също все още не можело. Общо взето чакаш да видиш дали ще си получиш парите, нещо такова се получава.  :no2:
Eeee уникални са! Да им имам системата! Без коментар!
И аз съм предупредила хората да си следят банкови сметки. Явно това е единствения вариант.
#515 | 22.01.2016, 15:21
Публикации: 175 / 0
Здравейте.Имам проблем с програмката за болничните.Попълних си приложение 9 в новата програма.Лицето за първи път предоставя банкова сметка и когато дам проверка ми изписва :Некоректен по дължина и структура IBAN,Некоректен BIC.......Правилно са попълнени.Някой имал ли е такъв проблем?...Поправих се и мина :)
#516 | 30.01.2016, 10:55
Публикации: 1 / 1
Както и да я суча грешката 9431 е пред мен. Проблема идва от това, че имам регистрация като осигурител. При подаване като упърномощен излиза двама исигурители за един болничен. Не може да се изтрия като осигурител
#517 | 01.02.2016, 14:00
Публикации: 155 / 4
Здравейте!Искам да попитам болничен започващ от 24,12,2015г и издаден в 01/2016г как трябва да се подаде по новият вариант?Защото при направена актуализация пак ми излиза по стария вариант.
#518 | 01.02.2016, 14:07
Публикации: 5497 / 371
Незнам за актуализация на коя програма говорите, но щом е предаден при работодателя през м.Януари - подава се по новия ред
#519 | 01.02.2016, 14:16
Публикации: 11960 / 2182
Здравейте!Искам да попитам болничен започващ от 24,12,2015г и издаден в 01/2016г как трябва да се подаде по новият вариант?Защото при направена актуализация пак ми излиза по стария вариант.

А задавате ли входящ номер с дата от 2016 ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група