Въпроси за болнични

01.02.2016, 14:25 443790 578

#520 | 01.02.2016, 14:25
Публикации: 155 / 4
Говорим за Микроинвест Про и задавам дата на представяне м.01/2016г,но давам експорт на данни за м.12/2015г,защото от тогава започва болничният.
#521 | 01.02.2016, 14:41
Публикации: 155 / 4
Промених ръчно месеца за експорт и се получи.
#522 | 02.02.2016, 13:52
Публикации: 226 / 4
Добър ден. Да питам и аз нещо.
 Имам два болнични без прекъсване. Първия е с причина гледане на дете-26. Втория е с причина заболяване за мен-01. На първия болничен има три дена за работодателя.  На втория болничен също ли ще има три дена от работодатела?
#523 | 04.02.2016, 09:57
Публикации: 32 / 4
Здравейте, въпросът ми е следният.
Човек излиза в дълъг болничен. По време на този болничен си намира друга работа и иска да напусне. Възможно ли е, когато е в болничен да подаде предизвестие за напускане по взаимно съгласие?

П.П. Лицето е на безсрочен трудов договор. Срокът на предизвестие е 30 дни.
#524 | 04.02.2016, 10:01
Публикации: 244 / 6
Здравейте,
може би някои от вас се сблъскаха вече със трудностите при подаване на болничните със файл генериран от "Микроинвест ТРЗ Про". И аз попаднах в това число  :noexpression: .  И така: Подадох файл към НОИ с грешна дата на издаване на болничния /01.01.2016г/ не защото съм сложила грешна дата по невнимание /в картона на лицето всичко е правилно/, а защото приложение 9 такава дата е сложило. И след проверката на файла нямах открити грешки и се доверих на файла и го изпратих така. Интересното е че го приеха без да открият проблема. Справката от НОИ е ОК. Сега незнам как да постъпя? Да подам ли пак болничния с правилната дата на издаване и с какъв код да го направя? И ако не направя нищо дали ще получа по късно някакво писмо от НОИ? Как мислите?
#525 | 04.02.2016, 10:01
Публикации: 1187 / 228
Здравейте, въпросът ми е следният.
Човек излиза в дълъг болничен. По време на този болничен си намира друга работа и иска да напусне. Възможно ли е, когато е в болничен да подаде предизвестие за напускане по взаимно съгласие?

П.П. Лицето е на безсрочен трудов договор. Срокът на предизвестие е 30 дни.

Предизвестието за напускане по взаимно съгласие е нещо странно :smile1:, но  иначе няма пречка да бъде връчено предизвестие за напускане по време на болничен. Както знаете, болничния няма нито да го прекъсне, нито да го удължи.
#526 | 04.02.2016, 10:05
Публикации: 32 / 4
Предизвестието за напускане по взаимно съгласие е нещо странно :smile1:, но  иначе няма пречка да бъде връчено предизвестие за напускане по време на болничен. Както знаете, болничния няма нито да го прекъсне, нито да го удължи.

Да, не съм се изразила правилно  :wink1:
Да, затова знам, че няма да го удължи болничния.
Благодаря за отговора.
#527 | 04.02.2016, 13:03
Публикации: 244 / 6
Здравейте,
може би някои от вас се сблъскаха вече със трудностите при подаване на болничните със файл генериран от "Микроинвест ТРЗ Про". И аз попаднах в това число  :noexpression: .  И така: Подадох файл към НОИ с грешна дата на издаване на болничния /01.01.2016г/ не защото съм сложила грешна дата по невнимание /в картона на лицето всичко е правилно/, а защото приложение 9 такава дата е сложило. И след проверката на файла нямах открити грешки и се доверих на файла и го изпратих така. Интересното е че го приеха без да открият проблема. Справката от НОИ е ОК. Сега незнам как да постъпя? Да подам ли пак болничния с правилната дата на издаване и с какъв код да го направя? И ако не направя нищо дали ще получа по късно някакво писмо от НОИ? Как мислите?
:idea:
#528 | 04.02.2016, 13:22
Публикации: 5497 / 371
Според мен този болничен не е приет /независимо, че имате потвърждение/ в системата на НОИ, защото не се засича с подаденият от лекаря, поради сгрешената дата.
Моят съвет е да го подадете отново като редовен болничен
#529 | 04.02.2016, 13:36
Публикации: 244 / 6
Да така ще направя. Мислех да подам корегиращо приложение№9, но ще го подам като представяне, всъщност ако се подадат два пъти данни за един и същи болничен какво може да се обърка? По друго щеше да е ако е Декл.1 или Декл.6 тъй като може да се дублират сумите, ама в случая с болничните едва ли ще е фатално.
#530 | 04.02.2016, 13:52
Публикации: 244 / 6
Опитвам се да се свържа с НОИ по телефона, но не ми вдигат. Все още не мога да разбера в кои случаи се ползва корекция. И най вече ме е яд че ми приеха без проблем приложението от което си вадя извода че не следят дали са правилни данните....
п.п. очаквам още някой да се изкаже  :smile1:
#531 | 04.02.2016, 14:24
Публикации: 5497 / 371
Опитвам се да се свържа с НОИ по телефона, но не ми вдигат. Все още не мога да разбера в кои случаи се ползва корекция. И най вече ме е яд че ми приеха без проблем приложението от което си вадя извода че не следят дали са правилни данните....
п.п. очаквам още някой да се изкаже  :smile1:

Това, което ви писах е от опит :(
Бях объркала № на болничния, беше приет /на място в НОИ, по стария ред/  Лицето не получава плащане по този болничен, а и с ПИК не си го вижда в сайта. След телефонен разговор с НОИ, са казали, че е объркан номера и в системата им изобщо няма такъв болничен. Подадох го отново като редовен
#532 | 04.02.2016, 14:31
Публикации: 7 / 0
Здравейте!
Аз имам ЕТ и съм СОЛ. От есента съм по болници и в болнични. До сега моя близка ми подаваше данните за болничните в НОИ, но този месец за болнияния от 27,01 трябва да се справя сама.
Имам електронен подпис - на ЕТ-то. Четох вчера цял ден по сайта на НОИ, но пак не разбрах и не видях къде трябва да се регистрирам посредством подписа, за да мога да си подавам болничните.
Много моля за помощ!
До колкото разбрах трябва:
1. Да се регистрирам чрез КЕП
2.Да си изтегля програмата за болнични от сайта на НОИ
Да въведа чрез нея данните по болничния.
3, Да изпратя генерирания файл в НОИ чрез уеб-приложение. Но и за него не разбрах и не намерих къде е - не можах да вляза в такова.

Моля ви, дайте ми указания как да се справя.
#533 | 04.02.2016, 14:34
Публикации: 5497 / 371
http://www.nssi.bg/eservicesbg/cashbenefits/esoftware

Уеб-приложение на НОИ "Интегрирана система за електронен обмен на документи и данни"

има и
Инструкция за работа с уеб-приложение на НОИ "Интегрирана система за електронен обмен на документи и данни"
#534 | 04.02.2016, 14:44
Публикации: 7 / 0
Далила, колкото пъти съм опитвала да отворя това приложение, толкова пъти не съм успявала - все ми дава SERVER ERROR. Четох някъде, че трябвало да съм сложила ел.подпис. Слагам го и пак същото. После прочетох, че трябва ло първо да се регистрирам.
Но къде да се регистрирам? Не мога да се ориентирам.
#535 | 04.02.2016, 14:47
Публикации: 5497 / 371
Далила, колкото пъти съм опитвала да отворя това приложение, толкова пъти не съм успявала - все ми дава SERVER ERROR. Четох някъде, че трябвало да съм сложила ел.подпис. Слагам го и пак същото. После прочетох, че трябва ло първо да се регистрирам.
Но къде да се регистрирам? Не мога да се ориентирам.

Прочетохте ли инструкцията за работа с приложението? Явно - не! Там е обяснено всичко много добре. Аз по нея направих всичко!
Слагате ел. подписа, в същото уеб-приложение правите регистрацията, носите в НОИ.......
#536 | 04.02.2016, 14:56
Публикации: 7 / 0
 :blush: :blush: :blush:
Четох инструкцията. Отворила съм я и в момента. Сложила съм валиден КЕП от Информационно обслужване, но това Уеб-приложение на НОИ - Интегрирана система .... никога не съм го виждала. Дава ми грешка: Server Error -
403 - Forbidden: Access is denied.
You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.
#537 | 04.02.2016, 14:58
Публикации: 18 / 0
Пуснете КЕП на компютъра (т.е. ако е флашка я включете). После пак влезте в Уеб-приложението.
 :blush: :blush: :blush:
Четох инструкцията. Отворила съм я и в момента. Сложила съм валиден КЕП от Информационно обслужване, но това Уеб-приложение на НОИ - Интегрирана система .... никога не съм го виждала. Дава ми грешка: Server Error -
403 - Forbidden: Access is denied.
You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.
#538 | 04.02.2016, 14:58
Публикации: 5497 / 371
 :blush: :blush: :blush:
Четох инструкцията. Отворила съм я и в момента. Сложила съм валиден КЕП от Информационно обслужване, но това Уеб-приложение на НОИ - Интегрирана система .... никога не съм го виждала. Дава ми грешка: Server Error -
403 - Forbidden: Access is denied.
You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

има някакъв проблем с подписа Ви! Инсталиран ли е на въпросния комп.?  Работила ли сте в други сайтове до сега с ел.подписа?
#539 | 04.02.2016, 15:07
Публикации: 7 / 0
Да, подавам ДДС, Д1 и Д6.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група