График работно време

22.10.2013, 14:12 85357 24

22.10.2013, 14:12
Публикации: 32 / 2
Здравейте колеги, може ли да помогнете малко :)
Имаме магазин в МОЛ с работно време от 10,00 до 22,00ч и 3 бр. продавач-консултанти. В момента тече проверка от Инспекцията по труда. По принцип те имат график, но в него са на сумарно отчитане на работното време, а по ведомост се водят на 40 седмично и 8ч труд. Немога да се ориентирам как да им направя смените така че ведомостта да отговаря на графика.
Благодаря ви за помощта и лека работа ви желая!
#1 | 22.10.2013, 15:03
Публикации: 5497 / 371
 Немога да се ориентирам как да им направя смените така че ведомостта да отговаря на графика.

Трябва да нагласите графика така, че в месеца да имат толкова часове колкото са раб.дни при 5 дневна работна седмица.
т.е. при работни дни в месеца 20 х 8 часа = 160 часа.
Графикът на едно лице не трябва да надвишава 160 часа
#2 | 22.10.2013, 15:21
Публикации: 32 / 2
и аз това се опитвам, но се получават или две 1-ви смени и без 2-ра или обратно, и затова исках да разбера друг имал ли е подобен случай
#3 | 22.10.2013, 16:01
Публикации: 402 / 18
  Аз имам заповед за сумирано изчисляване на работното време, като отчетния период е  от три месеца. Така мога да надвиша единия месец часовете, другия да намаля и като цяло за три поредни месеца трябва да се вържат.
#4 | 22.10.2013, 17:02
Публикации: 84 / 6
1. Може също да направите смени с различна продължителност на часовете. Например, ако работят 2 дни по 12 часа и после 2 дни почиват, както предполагам, че са им смените и имате за месеца 20 работни дни по 8 часа = 160 часа, то може в графика да нагласите един ден, в който работничката да има 8 часова смяна или друга, така че да ви се вържат часовете.
2. Тъй като имам идентичен случай, обърнете внимание, че от ИТ искат да видят и присъствена форма, ние го правим на същия лист, на който е графика, т.е. две таблици изглеждащи по един и същ начин, в едната са попълнени смените, както трябва да бъдат отработени, а в другата всеки ден с химикал се отбелязва дали човекът реално се е явил, както е било по график.
3. Ако случайно отработените им часове по график са с 1-2 по-малко, отколкото сте им начислили и платили, дори е по-добре, защото наскоро имаше глоба от ИТ за това, че минавали още 15-20 мин. на ден, докато продавачката изгаси, заключи магазина и т.н., което за един месец се събирал "фрапиращ брой часове, които не се заплащат". Това се случи след като господата от ИТ са наблюдавали колко време отнема затварянето на магазин в МОЛ-а. Затова един г-н също от ИТ ни посъветва в пдобна ситуация да се позоваваме на това, че им заплащаме с 1-2 часа повече всеки месец, отколкото те реално отработват, точно, за да компенсираме отварянето и затварянето на магазините в началото и края на работния ден.
Нека не забравяме, че всичко зависи от гледната точка и намерения на проверяващия. :) Успех!
#5 | 22.10.2013, 20:36
Публикации: 86 / 8
Извинете, че и аз се включвам със въпрос.
"График при работни дни в месеца 20 х 8 часа = 160 часа.
Графикът на едно лице не трябва да надвишава 160 часа"

Въпросните графици трябва ли да се одобряват от ИТ или да им се изпраща някаква справка, например???
 Идеята е да се работи 14 часа дневно, после 2 дни да се почива?

Благодаря, ако някой отговори и на мен.
#6 | 23.10.2013, 08:22
Публикации: 1202 / 120
Графиците не се одобряват предварително от ИТ. Разработват се за целият период за нулиране и се утвърждават от ръководителя като за всяка промяна се оставя обосновано заявление и резолирано решение за корекцията. Подлежат на проверка от ИТ във връзка с изплащането на извънреден труд. Работата над 12 ч. винаги буди размисли у инспекторите и обикновено посоката им не е приятна за работодателите. Всъщност не се разбира при вас работниците работят 14 ч. или това е от началото до края на работното време заедно с почивките, които не влизат в самото работно време и в отчета съответно.    Прилагам отново файлчето, с което ми е лесно да смятам и отчитам времето, но предупреждавам, че обобщението е за цялата година и ако искате си го преправете.
#7 | 23.10.2013, 18:07
Публикации: 86 / 8
Графиците не се одобряват предварително от ИТ. Разработват се за целият период за нулиране и се утвърждават от ръководителя като за всяка промяна се оставя обосновано заявление и резолирано решение за корекцията. Подлежат на проверка от ИТ във връзка с изплащането на извънреден труд. Работата над 12 ч. винаги буди размисли у инспекторите и обикновено посоката им не е приятна за работодателите. Всъщност не се разбира при вас работниците работят 14 ч. или това е от началото до края на работното време заедно с почивките, които не влизат в самото работно време и в отчета съответно.    Прилагам отново файлчето, с което ми е лесно да смятам и отчитам времето, но предупреждавам, че обобщението е за цялата година и ако искате си го преправете.


Благодаря за коментара, съдружниците се отказаха да тормозят хората с 14-часов работен ден, ще правят графика по 8. Но случайно знаете ли, ако се падне неделя на работа по график, дали се заплаща като извънреден труд?  :o(( и ме извинете за тъпия въпрос, но за 16 години работа за първи път попадам на работодател, който иска едва ли не да си нон-стоп на работа
#8 | 24.10.2013, 08:02
niniv
Ако сте на сумирано изчисляване на работното време не е нужно да плащате за извънреден труд ако лицето почива други дни например през седмицата.Въпроса е как ще излязат часовете  в края на отчетния период.
#9 | 24.10.2013, 12:05
Публикации: 32 / 2
Здравейте, днес ми мина проверката пред ИТ. Относно графика (те не се зачетоха много) коментира, че трябва да има заповед за сумарно изчисляване на работното време, защото дори и да се работи спрямо дните в месеца по график и със същия брой почивни дни, при положение че неможеш да осигуриш на служителя 2 последователни почивни дни, единия от който да е задължително неделя, следва да имаш такава заповед. Също в Правилника за вътрешния трудов ред ясно да е посочено работното време и почивката която се полага.
#10 | 24.10.2013, 12:25
Публикации: 379 / 33
Графиците не се одобряват предварително от ИТ. Разработват се за целият период за нулиране и се утвърждават от ръководителя като за всяка промяна се оставя обосновано заявление и резолирано решение за корекцията. Подлежат на проверка от ИТ във връзка с изплащането на извънреден труд. ..

Благодаря за таблицата!
Виждам, че нощните смени са по 12 часа. Не трябва ли да са по 11 часа - поради това, че нощем се почива 1 час?
Не знаех, че за всяка промяна трябва да има молба и утвърждаване от работодателя.
#11 | 24.10.2013, 13:12
Публикации: 5497 / 371
при положение че неможеш да осигуриш на служителя 2 последователни почивни дни, единия от който да е задължително неделя,

Така е, трябва да имате заповед за сумирано раб.време
#12 | 04.06.2015, 23:13
Публикации: 23 / 1
Благодаря за таблицата!
Виждам, че нощните смени са по 12 часа. Не трябва ли да са по 11 часа - поради това, че нощем се почива 1 час?
Не знаех, че за всяка промяна трябва да има молба и утвърждаване от работодателя.
Здравейте,
и аз имам питане за тези 12 часа - нали са реално 11 часа? И тези които са нощни смени умножават ли се по 1.143?
И още един въпрос - установено е сумирано време за месеца. лице е назначено от средата на първата работна седмица - нормата му за месеца се намалява пропорционлно на неотработените дни ли? (за първи път се сблъсквам със сумирано време и още ми е каша)   
Много благодаря!
#13 | 05.06.2015, 10:06
Публикации: 2966 / 392
Нормата е колкото са работните му дни по календар х работното време
Мисля, че е доста логично да се стигне до това заключение.
#14 | 05.06.2015, 14:36
Публикации: 3145 / 253
Здравейте,
и аз имам питане за тези 12 часа - нали са реално 11 часа? И тези които са нощни смени умножават ли се по 1.143?

Много благодаря!

Как Ви хрумна, че са 11ч?  :hmmm: Всички изработени нощни часове се умножават с коефициента
#15 | 05.06.2015, 15:00
Публикации: 3145 / 253
Да уточня за 11-те часа. Единственно при 8 часов работен ден почивката не влиза в работното време. Не е така при работа на 12 часов работен ден (работна смяна). Почивката тогава влиза в работната смяна. Не трябва да нарушавате задължителните 12часа за почивка между две смени.
#16 | 05.06.2015, 15:39
Публикации: 23 / 1
Оо, това за почивката, че влиза в работното време не го знаех, или не съм го разбрала,...
т.е. при 12 часова смяна, която е нощна, общо изработените часове са 12*1.143 - 13.716? и вътре в тези 12 часа се дават примерно 2 почивки по 30 мин. ?
 
#17 | 05.06.2015, 15:40
Публикации: 3145 / 253
Оо, това за почивката, че влиза в работното време не го знаех, или не съм го разбрала,...
т.е. при 12 часова смяна, която е нощна, общо изработените часове са 12*1.143 - 13.716? и вътре в тези 12 часа се дават примерно 2 почивки по 30 мин. ?

 :good:
#18 | 06.06.2015, 01:32
Публикации: 23 / 1
#19 | 03.10.2017, 02:48
Публикации: 4 / 0
Здравейте, необходим ли е график за работа при 5-дневна работна седмица до 40-часа на седмица. Имаме продавачи, които работят от понеделник до петък по 7 часа , а в събота 5 часа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група