ПИСМЕНИ ОБЯСНЕНИЯ ...

23.10.2013, 17:30 20122 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

23.10.2013, 17:30
Публикации: 261 / 8
Здравейте,

Моля за помощщщ ... до колко е удачно в писмени обяснения към НАП да цитирам и приложа техен отговор от системата Въпроси и отговори ?

 
#1 | 23.10.2013, 18:07
Публикации: 7230 / 1080
Не зная колко е удачно, но аз бих го направила. Само че въпросът трябва да засяга точно моята конкретна ситуация, а не някакъв друг частен случай.
#2 | 24.10.2013, 09:21
Публикации: 261 / 8
Благодаря :)
#3 | 25.10.2013, 14:44
Публикации: 261 / 8
Пак по темата:
Писмени обяснения за начина на документиране на доставките уреден в глава XI и глава VIII от ЗДДС?
Трябва да опиша как се документират доставките ли .... в какъв срок, кога се включва в дневниците... ?

Данни за лицето, което води счетоводството и договор за счет.обслужване за преценка отговорността по чл.11 ЗСч??
Защо според Вас е необходима такава преценка :(

Моля, опитните в писането на подобни обяснения да се включат... :)
#4 | 25.10.2013, 16:59
Публикации: 6324 / 1030
aleks_,
мисля, че проверяващите имат някакви съмнения относно верността на съставените фактури и отразяването им по ЗДДС...
Имате възможност да представите договор за счетоводно обслужване, от който да е видно, че изпълнителят по договора носи или не носи отговорност за съставените документи. При такива договори е възможно изпълнителят само да обработва първични документи без да ги съставя. Възможно е и да пише фактури. В договора това може да е уговорено, но може договорът да е по-общ и да липсва този детайл. Ето в тази връзка са Ви поискали иписмениобяснения точно посъщия въпрос - вероятно за да сравнят договора с възприетата практика. Дано не съм права, но имам съмнения, че се опитват да нарочат конкретно лице за актче...
Предполагам, повечето колеги с дълъг стаж имат опит в писането на обяснения. Без тях не минава почти нито една ревизия.
Аз ще споделя моят подход - пиша факти, които кореспондират с документите (или представям документи, които да подкрепят фактите :wink1: ), използвам казионен език (литературно обагрен, но стегнат), не пестя усилия от дължината на обяснението, минимум една пълна страница А4 (показва сериозно отношение към проверяващите, а ги и отегчава) :hmmm: Да, и винаги съгласувам обяснението с клиента.

Успех! :flowers:
#5 | 25.10.2013, 17:35
Публикации: 261 / 8
Дано не съм права, но имам съмнения, че се опитват да нарочат конкретно лице за актче...

Дано...  :'(
#6 | 25.10.2013, 17:48
Публикации: 6324 / 1030
Дано...  :'(
Това не го написах за да Ви разстройвам, а за да предвидите къде могат да се опитат да Ви изненадат и да вземете мерки навреме.
"Предупреден значи въоръжен!" нали?
Горе главата! :thumbup:
#7 | 25.10.2013, 18:30
Публикации: 261 / 8
 :give_rose:
Благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове