ЗП като физическо лице продава на ЕООД като лицето е едно и също

06.01.2014, 15:31 2754 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

06.01.2014, 15:31
Публикации: 261 / 3
 :wave: Може ли физическо лице рег. като ЗП да продаде материал на фирма ЕООД на което е едноличен собственик?
#1 | 06.01.2014, 16:07
Публикации: 1875 / 379
Няма пречка за този вид сделки, само трябва да се съобрази, че са свързани лица и трябва да няма отклонение от данъчното облагане по смисъла на чл.15 от ЗКПО.

Чл. 15. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Когато свързани лица осъществяват търговските и финансовите си взаимоотношения при условия, които оказват влияние върху размера на данъчната основа, отличаващи се от условията между несвързани лица, данъчната основа се определя и се облага с данък при условията, които биха възникнали за несвързани лица.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група