Самоосигуряване през ЕООД

20.01.2014, 17:16 4709 3

20.01.2014, 17:16
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
Работя на постоянен трудов договор. Работодателят ми ме осигурява на минимума от 420 лв. 8ч. на ден, 22 работни дни в месеца. Това ми е основната работа. Също така имам регистрирана фирма ЕООД, която все още не развива дейност! Въпросът ми е, след като работодателят ми ме осигурява на пълен работен ден, аз ако си пусна фирмата да развива дейност, /дейност свързана в областта на услугите/, на колко часа трябва да се осигурявам. Мога ли да се осигурявам на по-малко часове? Например 4 часа на ден? Аз в действителност ще работя по 4 часа на ден , тъй като нямам възможност за повече часове. Не съм счетоводител и нищо не ми е ясно. Ако може така каква е цената на тези осигуровки?
Ако някой знае нека ми отговори. Знам, че може би малко тъп въпрос задавам, но това е много важно за мен! Все пак аз работя на пълен работен ден и дейността, която искам да развивам чрез фирмата е като допълнителен доход.
#1 | 20.01.2014, 17:25
Публикации: 9299 / 1558
Щом фирмата Ви работи и Ви сте собственик и управител имате три начина на осигуряване:
1. Ако извършвате само управленска дейност по договор за управление  -осигуровките са като при трудов договор за длъжност управител.
2. Да се самоосигурявате. Това е най-икономичния вариант. Правите авансови осигурителни вноски  минимум върху 420 лв., а в края на годината да правите изравняване на осиг.доход и ако трубва - довнасяте осигуровки.
3. Ако сте управител по ДУ и вършите и нещо друго във фирмата си - осигурявате се и не двете основания /т.1+ т.2/

Както виждате - няма начин да се осигурявате за определен брой часове
Това, че работите на ТД не е от съществено значение. Поне при тази заплата.
#2 | 20.01.2014, 17:42
Публикации: 4 / 0
Благодаря много, ХХХХХ!
Лека вечер!
#3 | 20.01.2014, 20:57
Публикации: 2027 / 254
Към точка 2 - ако се самоосигурявате на 420 лева и не получавате възнаграждение за положен личен труд във фирмата  няма да правите изравняване на осигурителния доход и да довнасяте осигуровки / няма да се налага и да подавате декларация по ЗДДФЛ/ , друг вариянт е да получавате възнаграждение за личен труд в размера на месечните Ви осигуровки - така пак няма да довнасяте осигуровки , но ще следва да се подаде декларация по ЗДДФЛ с попълнени Таблици 1 и 2 .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група