Д1 и неизплатени заплати

31.03.2014, 11:37 7316 12
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

31.03.2014, 11:37
Публикации: 405 / 10
Имам следния казус - от 3 месеца се опитвам да лавирам между разходите и приходите на фирмата ни, но нещо не се получава. Покривам уж по-важните разходи, като ток, заплати и частично осигуровки, но приходите се оказват вече твърде малко и осигурителните задълженията ни се увеличават. Въпросът ми е ако не изплатя заплатите за м. март в следващите 1-2 месеца как да подам д1 и д6 /с какви дати/, защото ми се иска малко ов и дод да платя? Предварително благодаря!
#1 | 31.03.2014, 11:41
Публикации: 7230 / 1079
За осигуровките няма значение дали заплатите са платени или не. Д1 и Д6 се подават до 25-то число на месеча, следващ месеца за който се отнасят. Същият е и срока за внасяне на осигуровките. После текат лихви. Няма отърване :)
Данъка е дължим едва след плащането на заплатите. Д6 за данъка и срока за плащането му са от 1-ви до 25-ти на месеца, следващ месеца на плащане на заплатите.
За датите в Д6 - вижте Наредбата и примерите в указанието на НАП.
#2 | 31.03.2014, 13:08
Публикации: 405 / 10
Няма такъв пример с неизплатени заплати, въпреки че код 5 е за начислени, неизплатени или изплатени заплати. Датата ?
#3 | 31.03.2014, 13:13
Публикации: 5550 / 369
Няма такъв пример с неизплатени заплати, въпреки че код 5 е за начислени, неизплатени или изплатени заплати. Датата ?

Която и дата да пишете до 25-число, няма да сгрешите

р.р. А ДДФЛ или го плащате, или не. Малко няма как да платите
#4 | 31.03.2014, 14:00
Публикации: 201 / 3
Аз имам следния въпрос - за попълване Д 1 по т. 32 и 33

В указанията за попълване Д 1 от НАП - Наредба № Н-8 от 29 декември 2005г. за съдържанието, сроковете, начина и реда за подаване и съхранение на данни от работодателите, е  казано :

 

32. Лични вноски за допълнително доброволно осигуряване - попълва се размерът на направените през месеца чрез работодателя лични вноски за допълнително доброволно осигуряване - в общ размер до 10 на сто от месечната данъчна основа по чл. 42, ал. 2 ЗДДФЛ. Попълва се само за лица, за които е попълнена т. 31.

 

33. Лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" - попълва се размерът на внесените през месеца за сметка на лицето чрез работодателя лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" в общ размер до 10 на сто от месечната данъчна основа по чл. 42, ал. 2 ЗДДФЛ. Попълва се само за лица, за които е попълнена т. 31.

По фиш лицето има ОД 1380.00 лева и облагаем доход 1380.00 лева , ЕГН 1964 , има 60.00 лева за Доброволно пенсионно осигуряване и 197.57 лева за застраховка Живот.

След приспадане задължителните осигурителни вноски от 178.02 лева ДО е 1201.98 – т.е. 10 % са 120.20 лв. или  до тази сума се ползва данъчно облекчение , но работодателя превежда по банков път в застрахователната фирма 197.57 лева, независимо, че ползва дан.облекчение до 120.20 лв.

За 60.00 лева всичко е наред, защото е в рамките на данъчната основа и ползва цялото данъчно облекчение

 

Въпроса ми е Д1 т.33 правилно ли е да се попълва 197.57 или следва да се подаде сумата 120.20 лева?

 
Няма ли да има разминаване в подадената инфо за ГДД където ще има 120.20 лева а в писмото от застр.компания, което се прилага към ГДД ще има сума 197.57 лева


 

Благодаря

 

 



#5 | 31.03.2014, 15:07
Публикации: 10 / 0
Според мен, вие трябва да посочите 120,20, независимо колко превеждате на застр. компания, защото това е максималният размер, който закона позволява. Ако лицето има други доходи, ще подаде ГДД и там ще ползва остатъка /ако има такъв/. 
#6 | 31.03.2014, 16:59
Публикации: 405 / 10
Която и дата да пишете до 25-число, няма да сгрешите

р.р. А ДДФЛ или го плащате, или не. Малко няма как да платите
:good: А данъка го подавам вече когато изплатя заплатите?
#7 | 31.03.2014, 19:50
Публикации: 2041 / 250
 :good: А данъка го подавам вече когато изплатя заплатите?

Да  :good:
#8 | 01.04.2014, 08:57
Публикации: 405 / 10
Благодаря Ви! Но аз ще продължа с питанките. В същото време ръководителя ползва командировъчни, т. е. мога ли само да ги начислявам без да ги плащам на този етап или...?
#9 | 01.04.2014, 09:01
Публикации: 7230 / 1079
Може. Щом ръководителят е съгласен ;) Това са си ваши вътрешни взаимоотношения и си ги решавайте по вътрешни правила.
#10 | 01.04.2014, 10:27
Публикации: 201 / 3
И аз бих искала да попитам и други колеги какво мислят по моя въпрос от вчера за Д 1 в т.32 и 33
#11 | 01.04.2014, 10:40
Публикации: 5550 / 369
И аз бих искала да попитам и други колеги какво мислят по моя въпрос от вчера за Д 1 в т.32 и 33

следва да се подаде сумата 120.20 лева
#12 | 01.04.2014, 10:44
Публикации: 201 / 3
Благодаря Ви
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове