Електронен подпис

27.04.2014, 19:20 7859 12
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.04.2014, 19:20
Публикации: 36 / 2
Мога ли с електронния си подпис на физическо лице да подавам данни към НАП за ЕООД,което  обслужвам счетоводно? Мисля че подписа трябва да е на фирма или греша?
#1 | 27.04.2014, 19:27
Публикации: 7230 / 1079
Може. Като упълномощено лице.
#2 | 27.04.2014, 19:45
Публикации: 36 / 2
Благодаря за отговора. Упълномощаването става с пълномощно пред НАП нали или как?
#3 | 27.04.2014, 20:49
Публикации: 265 / 30
Попълвате  Заявление за ползване на електронни услуги с КЕП на упълномощено лице и след това занасятете Уведомлението подписано и подпечатано от ЕООД-то в НАП. Ако нямате нотариално заверено пълномощно, не отмятате "Предоставяне на данъчна и осигурителна информация".
#4 | 27.04.2014, 20:59
Публикации: 36 / 2
Благодаря за изчерпателния отговор.
#5 | 28.04.2014, 01:40
Публикации: 30 / 0
По кой член се освобождава учител който е замествал ?Трябва ли работодателя да напише предизвестие?Напускащият подава ли  молба?
#6 | 28.04.2014, 08:46
Публикации: 7230 / 1079
1. Не използвайте чужда тема. Особено ако няма нищо общо с питането Ви.
2. Обикновено по залестване ТД се сключва по чл. 68, ал.1, т.3 и се прекратява при завръщане на титуляра по чл. 325, ал.1, т.5. Без молба и без предизвестие.
3. Ако ТД не е сключен на горното основание или се прекратява преди завръщането на титуляра - можете да ползвате всяко подходящо прекратяване по КТ - по взаимно съгласие, с предизвестие и т.н.
#7 | 28.04.2014, 09:42
Публикации: 168 / 6
Колеги влизате ли в сайта на НАП и въобще работи ли, имам за подаване но не успявам;
#8 | 28.04.2014, 12:52
Публикации: 1873 / 376
С наближаването края на срока за подаване на декларации по чл.50 все по често ще се влиза трудно. Към момента влизам нормално в електронни услуги на НАП.
#9 | 20.05.2015, 16:09
Публикации: 15 / 1
Здравейте колеги,

Случвало ли Ви се е да искате да подадете заявление за ползване на ел.услуги на фирма в град, различен от вашият офис ( и различен НАП ). Случая е следният:
Водя счетоводството на фирма от Варна, и искам с подписа си на физ. лице да позлвам ел.услуги за фирмата.

След като имам всички документи, пълномщно и заявление, може ли управителя на фирмата във Варна да отиде и да ги представи, за да ползвам ел. услуги ? Как процедирате Вие ?

Целта е да не се разкарвам от София до Варна.

Благодаря предварително.
#10 | 20.05.2015, 16:40
Публикации: 484 / 46
Ако управителя е във Варна, то следва той да го представи в НАП. Така е най-удобно за Вас!
Може и чрез куриерска компания с обратни документи!
#11 | 20.05.2015, 16:54
Публикации: 1873 / 376
След като подадете заявлението за ел услуги от упълномощено лице, трябва да го сканирате и да го пратите на управителя за да го подпише, да го разпечата и тогава да го носи в НАП Варна. След като го занесе, ви пущат оторизацията много бързо, за един два часа. Така че, с куриер ще стане по дълга процедурата.
#12 | 20.05.2015, 16:58
Публикации: 15 / 1
Благодаря Ви за отговорите колеги.

Да, във Варна е. Ако той няма време или не му се занимава ще позлвам Куриер с обратна разписка.

Хубав ден!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове