Граждански договор и Д6

13.06.2014, 15:04 7229 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.06.2014, 15:04
Публикации: 36 / 0
Имам следния казус, моля за мнение по въпроса:
Възнаграждение по граждански договор за положен труд през м.май 2014 е изплатено на 31.05.2014. Днес подавам Д1 и Д6 за м. май и в Д6 като дата на изплащане попълвам 31.05.2014 и знам, че срока за подаване е 25.06.2014.
От НАП ми казват,че трябва да си променя датата на изплащане да е 01.06 иначе ще имам глоба. Ако е било с дата май, трябвало да се подаде през м.май? Аз ли съм грешна или действително, ако за м. май си изплащам суми по граждански договори и плащането е през м.май, то Д6 трябва да си се подаде в месец май?
Нещо съвсем се обърках
#1 | 13.06.2014, 15:18
Публикации: 7243 / 1083
Не съм много наясно с ГД, но ми се струва, че ти си правата.
#2 | 13.06.2014, 15:21
Публикации: 6118 / 545
Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 7 от 2007 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2010 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Декларация образец № 1 се подава в съответната компетентна териториална дирекция на Националната агенция за приходите:
3. от осигурителите, клоновете и поделенията им за лицата, работещи без трудови правоотношения - до 25-о число на месеца, следващ месеца на изплащане на възнаграждението;

(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 7 от 2007 г., в сила от 01.01.2007 г.) Декларация образец № 6 се подава в съответната компетентна териториална дирекция на Националната агенция за приходите:
1. (*) (изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) от работодателите, осигурителите и техните клонове и поделения за дължимите осигурителни вноски и вноските за фонд "Гарантирани вземания на работниците и служителите" - едновременно с подаване на декларация образец № 1;

Кажете им на тези хора да четат, а не да говорят глупости!
#3 | 13.06.2014, 15:42
Публикации: 36 / 0
Ми те ми поправиха датата на 01.06 и сега не знам какво да правя. Като датата е 01.06 тогава срока отива до 25.07, а като е приета така ще има ли някакъв проблем? Осигуровките са платени така или иначе...
#4 | 13.06.2014, 16:10
Публикации: 7243 / 1083
като е приета така ще има ли някакъв проблем? - Не мисля, че ще има проблем. Все пак при плащане на 01.06. сроковете са ДО 25.07 :)
Обърнете внимание на срока за подаване на декларачията по чл. 55, както и на датата на плащане в останалите документи.

ПП На Ваше място бих си оставила всички документи с дата на плащане 31.05. /работен ден/ и бих подала Д55 съобразно тази дата. Това, че някой е поправил датата върху Д6, не е мой проблем. Аз си съм вписала 31.05...
#5 | 18.06.2014, 14:45
Публикации: 3 / 0

Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 7 от 2007 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2010 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Декларация образец № 1 се подава в съответната компетентна териториална дирекция на Националната агенция за
приходите:
1. (изм. - ДВ, бр. 110 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) от работодатели, осигурители и техните клонове и поделения - за всеки календарен месец:
а) до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят данните, включително и при полагащо се обезщетение на трудоустроено лице, на което не е предоставена подходяща работа;при начислено или изплатено възнаграждение за същия месец след този срок - до края на месеца, в който е начислено или изплатено възнаграждението;


при начислено или изплатено възнаграждение за същия месец след този срок - до края на месеца, в който е начислено или изплатено възнаграждението; - Може би това са имали в предвид и за това са те накарали да го коригираш.
#6 | 18.06.2014, 14:50
Публикации: 6118 / 545
Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 7 от 2007 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2010 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Декларация образец № 1 се подава в съответната компетентна териториална дирекция на Националната агенция за
приходите:
1. (изм. - ДВ, бр. 110 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) от работодатели, осигурители и техните клонове и поделения - за всеки календарен месец:
а) до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят данните, включително и при полагащо се обезщетение на трудоустроено лице, на което не е предоставена подходяща работа;при начислено или изплатено възнаграждение за същия месец след този срок - до края на месеца, в който е начислено или изплатено възнаграждението;


при начислено или изплатено възнаграждение за същия месец след този срок - до края на месеца, в който е начислено или изплатено възнаграждението; - Може би това са имали в предвид и за това са те накарали да го коригираш.

За гражданските договори важи т.3 от чл.3, ал.1.
#7 | 18.06.2014, 14:54
Публикации: 3 / 0
Здравейте!
Искам да попитам - Подава ли се Д 1 от Възложителя по сключен Граждански договор, за лице което е самоосигуряващо се и е декларирало това пред него с писмена декларация?
#8 | 18.06.2014, 14:57
Публикации: 6118 / 545
Не се подава.
#9 | 18.06.2014, 14:59
Публикации: 3 / 0
Не се подава.

Благодаря!
#10 | 18.06.2014, 22:31
Публикации: 1 / 0

Здравейте!
Искам да попитам  във връзка с евентуалното възстановяване на ДДФЛ под 12 мин.РЗ  по 340 лв  защо е само за трудови договори.Каква е идеята работещите само на граждански договор  да не могат да си го възстановят.Та това са примерно 12 мх25.43 лв   около 305 лв.Моля за мнение?
 
#11 | 18.06.2014, 22:58
Публикации: 7243 / 1083
На този въпрос могат да Ви отговорят само 240-те души от Народното събрание.
Не нърсете логика в законите, които изискват от всеки човек който няма доходи всеки месец да внася по 16,80 в бюджета.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове