Изплащане на дивидент

17.01.2018, 09:25 24215 29
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 17.01.2018, 09:25
Публикации: 4 / 0
Може по един протокол на ден,но под 1000.00лв. като от всеки протокол се вади данъка .И се изписва от касата.
#21 | 17.01.2018, 09:31
Публикации: 6959 / 1021
Може по един протокол на ден,но под 1000.00лв. като от всеки протокол се вади данъка .И се изписва от касата.
Като изключим техническата грешка /1000 вместо 10000/, Вие твърдите че ако се гласува разпределяне на 10500 лв. и се приспадне 525 лв данък, то сумата9975 може да се плати по касов път?
Не съм съгласна.
#22 | 17.01.2018, 09:43
Публикации: 9364 / 1591
ЗОПБ. Въпрос. При протоколно решение за разпределен дивидент в размер на 10 000 лв., при което обаче съдружникът реално в брой ще получи 9 500 лв., нарушен ли е ЗОПБ или не? В Указанието на МФ от 04. 04. 2011 г. е посочено, че плащането трябва да стане по банков път, но все пак ще е интересно Вашето мнение?

 
Скрит текст :
#23 | 17.01.2018, 13:56
Публикации: 628 / 91
Минах ревизия, провериха ми дивидентите и всичко е точно.
Разпределях, с едно решение 9999,00 и съответно уд.данък. Брутната сума трябва да е под 10000 лв. Ако месеца е с 31 дни, толкова решения може да се напишат на брой, за да се избегне плащане по сметка.
#24 | 17.01.2018, 16:33
Публикации: 4 / 0
Извинете за грешката.Не сте ме разбрали от 10000.00лв. вадите данък дивидент и останалата част се изплаща.Но е по добре да е по малко от 10000.00лв.Например 9900.00лв. или друга сума но не точно 10000.00лв.
#25 | 04.04.2019, 13:45
Публикации: 25 / 0
Здравейте, съдружник-физическо лице ,ако получи дивидент над 10 хиляди лева , теглейки ги от банковата сметка на дружеството нарушение ли е?  Брои ли се че е по банков път така да се каже?
#26 | 04.04.2019, 14:07
Публикации: 5922 / 509
Здравейте, съдружник-физическо лице ,ако получи дивидент над 10 хиляди лева , теглейки ги от банковата сметка на дружеството нарушение ли е?  Брои ли се че е по банков път така да се каже?

Според мен е нарушение. Най-чисто е от банковата сметка на фирмата да се преведат по негова сметка и от там той да прави каквото си иска с парите.
#27 | 04.04.2019, 14:11
Публикации: 25 / 0
Имаше едно становище,/сега търся да го намеря /че когато едната страна на плащането е банка, се брои за банков превод.
#28 | 04.04.2019, 16:01
Публикации: 9364 / 1591
Аз бих заложила на това от ЗОПБ :

Скрит текст :
Май тегленето от сметка не влиза в определението за плащане по банков път ...
#29 | 05.04.2019, 13:48
Публикации: 226 / 21
Имаше едно становище,/сега търся да го намеря /че когато едната страна на плащането е банка, се брои за банков превод.
Това се отнася за внасяне на пари по сметка, а не за теглене. Написано е в ЗОПБ - чл.3, ал.1
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове