Промени които настъпват при промяна - ЕООД в ООД

06.08.2014, 13:36 5258 5

06.08.2014, 13:36
Публикации: 4 / 0
Здравейте, казуса ми е следния. На самоосигуряващо се лице в ЕООД му предстои излизане в отпуск по бременност и раждане и взима решение да впише съдружник и фирмата да стане ООД. Новото лице е пенсионер и ще започне да се осигурява по съответния ред предвиден в закона. Адвокат ще оформи и извърши всички необходими действия по промяната на ЕООД в ООД в Агенцията по вписванията. Моите въпроси са свързани с промените, които ще настъпят след това ... освен нов печат на фирмата, пълномощни, ново заявление за достъп до ел. услуги с КЕП, промяна в наименованието на фирмата в документите(фактури, стоки разписки, ведомости и т.н) трябва ли някоя от съответните институции НОИ или НАП да се уведомява по някакъв начин и ако има някаква друга особеност при цялата тази промяна, ще съм благодаря да ми кажете. Благодаря Ви предварително ... и лек и успешен ден :)
#1 | 06.08.2014, 15:04
Публикации: 9299 / 1557
Относно промяната  -вписването в ТР е достатъчно.
Предполагам, че знаете за за самоосигуряването на пенсионера и че въпросът не се отнася за това.
#2 | 06.08.2014, 17:33
Публикации: 1884 / 384
А как ще стане "вписването на съдружника"? Чрез продажба на дялове ли?
#3 | 07.08.2014, 09:29
Публикации: 4 / 0
Здравейте, относно осигуряването на пенсионера, като самоосигуряващото се лице - той може да избира дали да се осигурявана само здраво или за всички осигурителни рискове.
А относно включването да съдружника в фирмата , да Ви кажа честно не са ни уведомили още , но предполагам, че ще е чрез прехвърляне на дялове. Мен по скоро ме интересува след вписването на това обстоятелство, дали трябва да се правия други промени... ЕИК ще се запази както и името на фирмата, но някоя от др. институции трябва ли да се уведоми по някакъв начин и дали има някаква друга особеност... :)
#4 | 07.08.2014, 09:34
Публикации: 4 / 0
Забравих да кажа, че в крайна сметка цялата "гимнастика" се прави за да може собственичката да излезе спокойно в майчинство и "по документи" да има кой да ръководи фирмата.
 Лек и успешен ден :)
#5 | 07.08.2014, 09:49
Публикации: 9299 / 1557
Не е нужно да се уведомяват повече институции.
С риск да съм нахална, ще направя една забележка - след като сте наели адвокат да оформи и извърши всички необходими действия по промяната на ЕООД в ООД, защо не си наемете счетоводител за да върши каквото е нужно по осчетоводяването, осигуровките и данъците?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група