СОЛ като технически ръководител

10.12.2014, 10:33 4570 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.12.2014, 10:33
Публикации: 35 / 1
Здравейте!
СОЛ - съдружник в ООД, който получава възнаграждение за личен труд в същото ООД, ще бъде назначен за технически ръководител на обект. Необходимо ли е да се сключи трудов договор?
#1 | 10.12.2014, 11:03
Публикации: 7230 / 1079
Зависи :-)
Ако строител е именно неговата фирма, то може да извършва техническото ръководство под формата на "личен труд".
От друга страна - при вписването на сртоителните фирми в ЦПРС се изисква да имат назначено на ТД технически правоспособно лице, но в декларацията за техн.ръководители има/ше/ текст: упражнявам дейността по ТД, като управител по ДУ, като самоосигуряващ се съдружник. За съжаление не мога да иркрия в архива си въпросната декларация.
#2 | 10.12.2014, 11:49
Публикации: 35 / 1
Благодаря за отговора.
Не става въпрос за регистрация в Камарата на строителите. Такава е направена, като е посочен СОЛът за технически ръководител.
Става въпрос за въвеждане в експлоатация на обект и ми изискват заповед за назначаване на технически ръководител.  Съгласно ЗУТ  (чл. 163а) същият трябва да е назначен на трудов договор.  Ако пусна заповед за технически ръководител на СОЛ, се опасявам, че това е прикрит трудов договор и нарушение на КТ.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове