Оформяне на трудова книжка

02.02.2015, 09:08 5952 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.02.2015, 09:08
Публикации: 7 / 0
Добро утро, на всички

Случаят е следният:
На 01.09.2009  е открито ООД с управител без договор за управление, но лицето си е внасяло осигуровки на това основание. През 08.2010 излиза в отпуск по майчинство - 2 години.
09.2012 става продавач - консултант с тр.договор и излиза в 6 месечен неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 г
На 01.02.2015 напуска дружеството
Как ще се оформи трудовата книжка?
1. Вписва ли се, че е Управител, защото няма договор?
2. Има ли разлика в осигурителен и трудов стаж и как се отразява?

Благодаря предварително
С пожелание за успешна седмица

#1 | 02.02.2015, 10:10
Публикации: 7241 / 1082
1. Как ще вписвате "управител" в ТК? Нали този управител не е по ТД?
2. За продавача се вписва стажа от датата на постъпване до напускането /дата "считано от"/. Ако отработените дни/ден по този договор е на 8 часа, то няма разлика между трудов и осиг.стаж.

3. Вземете та спретнете един ДУК със задна дата, че да не Ви увисне осигуряването.
#2 | 02.02.2015, 10:14
Публикации: 7 / 0
Този договор трябва да е с дата от 2009 - не е ли проблем толкова време
и - необходимо ли е договора да се заверява, да се изпраща някъде и т.н.
#3 | 02.02.2015, 11:15
Публикации: 7241 / 1082
ДУК не се обявява никъде. Само с Д1, която надявам се сте подавало с точния код. Нали и майчинство сте вземали.
Обявяването на ДУ в ТР не е задължително.
Не помня дали през 2009 все още трябваше да се издава осигурителна книжка от НОИ.
#4 | 02.02.2015, 11:27
Публикации: 7 / 0
Има Д1 и майчинство също

В този случай, ако има ДУК:
от 01.09.2009 управител
от 09.2012 преназначен - продавач
01.02.2015 напуска
Трудов стаж 5 години и 5 мес...
Осигурителният стаж е равен на трудовия?
#5 | 02.02.2015, 11:33
Публикации: 7241 / 1082
Нали се разбтахме, че управителя не е на ТД. Какво преназначаване? Какъв трудов стаж преди длъдността продавач?
Аз вдигам ръце
#6 | 02.02.2015, 12:24
Публикации: 7 / 0
Благодаря за съдействието
#7 | 02.02.2015, 16:43
Публикации: 201 / 3
Допълнителен трудов договор при втори работодател вписва ли се в трудовата книжка?
Благодаря
#8 | 02.02.2015, 16:44
Публикации: 5550 / 369
Допълнителен трудов договор при втори работодател вписва ли се в трудовата книжка?
Благодаря

Къде бихте го вписали? Наред с основния договор?
#9 | 02.02.2015, 16:51
Публикации: 201 / 3
Разбрах Ви,
 1. не следва да се вписва в трудовата книжка/ в нея се вписва само основно тр.правотношение/
2.  УП 2 и УП3 са документите при прекратяване на допълнителен ТД по чл.111 във връзка с чл.68 ал.1 т.2 - ?
#10 | 02.02.2015, 16:54
Публикации: 5550 / 369
Разбрах Ви,
 1. не следва да се вписва в трудовата книжка/ в нея се вписва само основно тр.правотношение/
2.  УП 2 и УП3 са документите при прекратяване на допълнителен ТД по чл.111 във връзка с чл.68 ал.1 т.2 - ?

 :good: :smile1:
#11 | 02.02.2015, 16:58
Публикации: 1181 / 85
Да! Аз при прекратяване на договор им давам и Служ. бележка по чл.45, ал.2 т. 1,2 и 3 от ЗДДФЛ.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове