Справка по чл.73

20.02.2015, 16:33 74946 152
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 20.02.2015, 16:33
Публикации: 76 / 1
#21 | 20.02.2015, 16:38
Публикации: 365 / 6
Здравейте,
някой подавал ли е вече  спр.по чл 73 -с ел.подпис? Минала година се отваряше справката и я попълвахме и подаваме-сега не се отваря -изтехлих я от НАП-Тя е във формат word и като я прикача и подпиша за подаване-излиза съобщение.че файла трябва да е във формат txt  ???
#22 | 20.02.2015, 17:27
Публикации: 630 / 92
Първо си изтегляш програмата, попълваш данните за платеца, после отиваш на въвеждане, въвеждаш и сейфаш на иконката-дискета-файл за нап някъде на твоя комп. После отиваш с КЕП във профила на фирмата за която ще пускаш Д73, изтегляш файла, записваш  за колко бр.лица е справката, подписваш и подаваш.
#23 | 27.02.2015, 16:11
Публикации: 496 / 8
по повод изплатените доходи на ЧСИ в справката по чл.73 попълваме само в колона 9-размер на дохода
#24 | 27.02.2015, 16:14
Публикации: 630 / 92
Ако ЧСИ е СОЛ и не му е удържан данък, посочваш само сумата която е изплатена, данък-нула.
#25 | 27.02.2015, 16:31
Публикации: 496 / 8
ок благодаря
#26 | 28.02.2015, 18:17
Публикации: 267 / 5
При подаването на справката на хартия, става въпрос за един човек, за изплатен доход от граждански договор, освен самата справка е нужно и 2 протокола и информацията качена на някакъв приностел( флаш памет), така ли е и какви са тези протоколи?
#27 | 28.02.2015, 19:23
Публикации: 949 / 101
При подаването на справката на хартия, става въпрос за един човек, за изплатен доход от граждански договор, освен самата справка е нужно и 2 протокола и информацията качена на някакъв приностел( флаш памет), така ли е и какви са тези протоколи?

Няма протоколи за справка 73, (дори и електронен носител не Ви трябва, защото за изплатени суми на до 5 лица е достатъчно да е на хартия). Носите 2 екземпляра на справката и ще ви върнат единия с входящ номер.
#28 | 01.03.2015, 19:33
Публикации: 267 / 5
Много благодаря!
#29 | 01.03.2015, 19:34
Публикации: 267 / 5
Честита Баба Марта на всички, бъдете живи и здрави!!!!!!
#30 | 03.03.2015, 13:29
Публикации: 569 / 2
Благодаря за отговора :good:
#31 | 03.03.2015, 13:34
Публикации: 569 / 2


Здравейте когто изплатения наем  или дивидент за годината е ПОД 5000 лв.
трябва ли пак да се попълва справката
#32 | 03.03.2015, 15:55
Публикации: 6315 / 1026

Здравейте когто изплатения наем  или дивидент за годината е ПОД 5000 лв.
трябва ли пак да се попълва справката
Да - за тези доходи няма стойностен праг за деклариране.

"Доходите по чл. 38, ал. 1, т. 2 се включват в справката по ал. 1 за данъчната година, през която е взето решението за разпределяне на дивидента, за данъчната година на начисляване на сумите - в случаите на скрито разпределение на печалбата, или за данъчната година на начисляване на ликвидационния дял"

 и

"Предприятията и самоосигуряващите се лица по смисъла на Кодекса за социално осигуряване - платци на доходи, изготвят справка по образец за изплатените през годината доходи:
1. по чл. 10, ал. 1, т. 3, 4(наеми) и 6, подлежащи на облагане с данък върху общата годишна данъчна основа;"
#33 | 03.03.2015, 23:13
Публикации: 569 / 2
ако правилно съм Ви разбрал не трябва да подавам
 :noexpression:
#34 | 04.03.2015, 06:52
Публикации: 6315 / 1026
ако правилно съм Ви разбрал не трябва да подавам
 :noexpression:
Не сте ме разбрали правилно.
Трябва да подавате:
За дивиденти - 814   Доходи от дивиденти и ликвидационни дялове в полза на физически лица по чл. 38, ал. 1 от ЗДДФЛ
За наеми - 401   Доходи от наем на недвижимо имущество, включително придобити вноски по договор за лизинг, в който не е предвидено прехвърляне правото на собственост на недвижимо имущество по чл. 31 от ЗДДФЛ

А в предходния отговор Ви обръщам внимание, че за тях не важи ограничението да са над 5000 лв., за да се включат.
#35 | 04.03.2015, 11:36
Публикации: 569 / 2
БЛАГОДАРЯ ВИ за разясненият :good: :good:а
#36 | 09.03.2015, 16:48
Публикации: 496 / 8
изплатените суми на ЧСИ и частни оценители с код 306 ли са ?
#37 | 18.03.2015, 16:40
Публикации: 7 / 0
Направих същото изтеглих декл.73 от НАП-Тя е във формат word и като я прикача и подпиша за подаване-излиза съобщение,че файла трябва да е във формат txt , колежката Калина Янкова е дала обяснение ,но него разбирам :blush: бихте ли ми обяснили пак как файла от  word да стане в txt?
#38 | 18.03.2015, 17:10
Публикации: 949 / 101
Направих същото изтеглих декл.73 от НАП-Тя е във формат word и като я прикача и подпиша за подаване-излиза съобщение,че файла трябва да е във формат txt , колежката Калина Янкова е дала обяснение ,но него разбирам :blush: бихте ли ми обяснили пак как файла от  word да стане в txt?


Изтеглете си програмния продукт, а не бланката от сайта на НАП и я попълнете на него. От там ще генерирате файл. Ето линк http://www.nap.bg/page?id=300
#39 | 19.03.2015, 12:23
Публикации: 7 / 0
Благодаря,това е начина!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове