СОЛ без доходи

07.04.2015, 16:42 7718 18
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.04.2015, 16:42
Публикации: 93 / 2
Здравейте,

Лице, което до средата на февруари е било само на трудов договор, след това прекратява трудовия договор и започва дейност като СОЛ, съответно са внасяни осигуровки на 420 лв.
Няма никакви доходи през 2014, вкл. и за личен труд. Има голяма печалба за 2014 г., върху която е платен корпоративен данък.

Искам да потвърдя, че:
1). Декларация 6 с код 13 за 2014 г. пускам със сумата на декларираните авансови осигуровки с Декларация 1 през годината;
2). Не пускам декларация по чл. 50 ЗДДФЛ.

Пропускам ли нещо?
#1 | 07.04.2015, 16:51
Публикации: 5922 / 509
Започва дейност като СОЛ - няма никакви доходи през 2014 година - има голяма печалба???
Как става това?

Ако има счетоводител то той е магьосник:)
#2 | 07.04.2015, 17:06
Публикации: 93 / 2
Не са му изплащани доходи за личен труд. Вероятно част от печалбата ще бъде разпределена като дивидент в 2015.
Защо магьосник?
#3 | 07.04.2015, 17:07
Публикации: 6959 / 1021
Започва дейност като СОЛ - няма никакви доходи през 2014 година - има голяма печалба???
Как става това?

Ако има счетоводител то той е магьосник:)

Защо да не е възможно? СОЛовете не са само ЕТ :)
#4 | 07.04.2015, 17:39
Публикации: 93 / 2
Става въпрос за собственик на ЕООД.
#5 | 07.04.2015, 17:57
Публикации: 9364 / 1591
#6 | 08.04.2015, 11:16
Публикации: 93 / 2
delphine,

Прегледах линка, който си дала. Там се коментира полагането на личен труд и неговото отчитане. Прегледах и чл. 52 от ЗДДФЛ, както и указанията за попълване на ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ и оставам с убеждението, че при липса на доходи, СОЛ не следва да подава ГДД.
#7 | 08.04.2015, 11:54
Публикации: 5922 / 509
Става въпрос за собственик на ЕООД.

Това вече е друга работа:)
#8 | 08.04.2015, 12:02
Публикации: 9364 / 1591
delphine,

Прегледах линка, който си дала. Там се коментира полагането на личен труд и неговото отчитане. Прегледах и чл. 52 от ЗДДФЛ, както и указанията за попълване на ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ и оставам с убеждението, че при липса на доходи, СОЛ не следва да подава ГДД.

Рори,

в текста на писмото има следния момент :

" За съдружника като физическо лице, получило доходи от възнаграждения за положен личен труд в дружеството, възниква задължение на основание чл. 50, ал. 1 и ал. 3 от ЗДДФЛ да подаде годишна данъчна декларация."

(3) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Местните и чуждестранните физически лица, придобили доходи от трудови правоотношения по § 1, т. 26, букви "е" и "и" от допълнителната разпоредба, подават годишна данъчна декларация по ал. 1 за тези доходи.

Лицето следва да подаде ГДД по чл.50 . :smile1:
#9 | 08.04.2015, 12:44
Публикации: 128 / 26
Delphine, доколкото разбирам от постовете на Рори, в случая собственика на ЕООД - то само се самоосигурява като полагащ личен труд собственик без да е получил доход от личен труд. няма какво да декларира като доход като СОЛ.
#10 | 08.04.2015, 12:48
Публикации: 9364 / 1591
Delphine, доколкото разбирам от постовете на Рори, в случая собственика на ЕООД - то само се самоосигурява като полагащ личен труд собственик без да е получил доход от личен труд. няма какво да декларира като доход като СОЛ.

Напълно си права, sabinaP !  :good:

Рори в прав текст си е написал/а , че лицето не получава възнаграждение  за личен труд / недовидяла съм го / . Разбира се, че като не получава доходи не подава и чл.50.
Хайде, пожелавам на този собственик 2015 година големи доходи и тогава да си подаде ГДД.  :yes3:
#11 | 08.04.2015, 12:57
Публикации: 128 / 26
/ недовидяла съм го / [/sub] [/b] . Разбира се, че като не получава доходи не подава и чл.50.
Хайде, пожелавам на този собственик 2015 година големи доходи и тогава да си подаде ГДД.  :yes3:
Предположих, че нещо такова се е случило :smile1:  :wink1:
#12 | 08.04.2015, 14:48
Публикации: 51 / 5
Здравейте, СОЛ  започва дейност за първи път от 06.03.2015 г. до тази дата е бил на трудов договор, който е прекратен от 06.03.2015 г. Тъй като за първи път ще се осигурява като СОЛ ще внася осигуровки върху 420 лв. Месец март има 21 работни дни, а СОЛ ще внесе осигуровки за 19 дни съответно върху 380 лв. на високия процент общо 111.34лв. За месец Март няма приходи и няма да се изплаща личен труд. Осигуровките СОЛ ще внесе в касата, но ще се преведат от фирмената сметка по ЕГН на СОЛ. Как следва да се попълни Д1?
Д1
т.12 - 12
т.14 - 06 в най-левите две клетки
т.16 1 19 0 0
т.16.1 - 19
т.21 - 380 или 420 ???
т.31 - 0
т.31А - 0
т.34 - 380 или 420 ???
#13 | 08.04.2015, 14:49
niniv
Какви 420 говорите?Нали ще се осигури върху 380?
#14 | 08.04.2015, 14:51
Публикации: 5922 / 509
т.14 - 06 - в първото квадратче
т.21 - 380.00
т.34 - 380.00
#15 | 08.04.2015, 14:54
Публикации: 51 / 5
Благодаря за бързите отговори, страхотни сте  :flowers:
#16 | 09.04.2015, 09:12
Публикации: 93 / 2
А защо за 19 дни, а не за 18? Да не включваш и 21.03, когато се отработва 02.03?
#17 | 09.04.2015, 09:43
niniv
21,03 трябва да се включи в работните дни
#18 | 09.04.2015, 10:12
Публикации: 5922 / 509
А защо за 19 дни, а не за 18? Да не включваш и 21.03, когато се отработва 02.03?

Не са отработва! Има разместване на работните (почивните) дни.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове