Заличаване на регистриран трудов договор

01.06.2015, 17:19 4270 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.06.2015, 17:19
Публикации: 181 / 1
Здравейте.  Казуса е следния. Подготвен е трудов договор с дата 07.05.2015година  и е подадено е уведомление  по чл.62 ал.4 от КТ  на същата дата.- Работник   не се явява  да подпише тр. си договор нито е започнал работа до момента.Сътветно работодателя се е опитал да се свърже и да разговаря с работника и  не е сметнал да информира  счетоводството за  случващото се своевременно и ни информира на 01.06.2015г. Как следва да се процедира?  Следва да се заличи или прекрати тр. договор?  Благодаря предварително
#1 | 01.06.2015, 17:23
Публикации: 31 / 0
Правилно е уведомлението по чл. 62 за регристриране на договора да бъде заличено.
#2 | 01.06.2015, 17:30
Публикации: 181 / 1
  Работникът /служителяТ се задължава да постъпи на работа на  в седем дневен  срок   минало доста повече толкова време някакви последствия ?
#3 | 01.06.2015, 17:36
Публикации: 6994 / 1029
  Работникът /служителяТ се задължава да постъпи на работа на  в седем дневен  срок   минало доста повече толкова време някакви последствия ?
Това за седемдневния срок вписано ли е в ТД?
Ако е вписано, но работника не е постъпил на работа, просто ТД не е влязал в сила. Заличавате уведомлението.
Ако не е вписано или е уговорен друг срок, ТД започва от постъпването на работника, удостоверено писмено. Проверявате какви са намеренията и или човекът почва работа когато дойде, или заличавате уведомлението.

И друг път не подавайте уведомление за неподписан /несключен!/ ТД.
#4 | 01.06.2015, 21:23
Публикации: 3100 / 421
Ми то няма подписан ТД, само подготвен, работникът няма никакви задължения да почва работа. Малко са избързали с уведомлението.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове