Назначаване на лице на труд.договор

08.06.2015, 10:18 4371 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.06.2015, 10:18
Публикации: 110 / 2
имам следния казус  лице което е в неплатен отпуск  при основния работодател  за пероид от 3 месеца . 
ще започва работа при друга фирма   може ли да се назначи  на трудов договор   или  може само  на втори договор 
#1 | 08.06.2015, 10:19
Публикации: 5889 / 505
Може, но на втори трудов договор.
#2 | 08.06.2015, 10:25
Публикации: 110 / 2
благодаря  ! 
на втори  трудов договор за колко часа  нали  по принцип е  за 4 часа    или в този случай  като е в неплатен  отпуск
по кой член  по чл.111 от КТ  правилно ли е
#3 | 08.06.2015, 10:30
Публикации: 3052 / 411
чл. 111. Може и на 8 часа, но нека деклалира или представи копие от заповедта за отпуската.
#4 | 08.06.2015, 10:34
Публикации: 1182 / 85
Може да е на 8 час. По чл. 111 задължително, защото се явява втори трудов договор.
#5 | 08.06.2015, 11:40
Публикации: 110 / 2
 може ли  ,  същото лице да има  два  втори труд.договори   за по 4 часа   ,  докато е  в неплатен оптуск при основния работодател.
#6 | 08.06.2015, 11:55
Публикации: 3354 / 252
Може.
#7 | 22.06.2015, 14:18
Публикации: 32 / 1
А ако основния е за 8 часа, за колко максимално може да бъде вторият трудов договор по чл.111 - за 2 часа?
#8 | 22.06.2015, 14:33
Публикации: 5550 / 369
А ако основния е за 8 часа, за колко максимално може да бъде вторият трудов договор по чл.111 - за 2 часа?

чл.113 КТ
#9 | 22.06.2015, 15:17
Публикации: 32 / 1
Прочетох, че трябва да искам съгласието на работника със декларация на всеки 4 месеца, че е съгласен да работи повече от 48 часа на седмица. Само това ли е? Като работи повече от 48 часа труда в моята фирма не го отчитам като извънреден или по някакъв по-особен начин?
#10 | 22.06.2015, 15:36
Публикации: 5550 / 369
Прочетох, че трябва да искам съгласието на работника със декларация на всеки 4 месеца, че е съгласен да работи повече от 48 часа на седмица. Само това ли е? Като работи повече от 48 часа труда в моята фирма не го отчитам като извънреден или по някакъв по-особен начин?

Може да работи 8+4 часа т.е. общо 12 часа на ден.
Да, подписва на 4 месеца съгласие.
Няма изв.труд, защото работи по два ТД
#11 | 23.06.2015, 07:40
Публикации: 32 / 1
Много ви благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове