Подаване на Декларация Образец 1

18.06.2015, 06:24 6549 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.06.2015, 06:24
Публикации: 181 / 1
Здравейте!   Съкратен е работник  по чл.328 ал1 т.2 от КТ  считано от 01.06.Начислено е  обезщетение по чл.224  и чл.220 от КТ. Обезщетението по чл.220 касаещо месец  юни.
Подадена е декларация обр.1 преди няколко дни за месец май. В клетка 15 е посочен последен ден в осигуряване 29.05.  Мисля в началото на юли да подадем декл.обр.1 като в клетка 14 посоча дата на осигуряване 30.05 и дата на прекратяване 30.06. Така ли е правилно? Работника е възможно да поиска в началото на юли обезщетение по чл.202 от КТ/ за оставяне без работа. Тогава отново ли следва отразяване на кл.14 и кл.15 дата на прекратяване.? Осигуровки начисляват ли се за това обезщетение или само данък? Благодаря.
#1 | 18.06.2015, 09:46
Публикации: 6955 / 1020
Нали ТД е прекратен считано от 01.06. Защо намесвате датата 30.06? Каква е тази Д1 за м. 06? Какво ще пишете в нея? Поне на този етап Върху обезщетението по чл. 220 има ли осигуровки? Смята ли се за осиг.стаж?
Колкото до обезщетението по чл. 222/1 - когато платите ще подадете Д1 със съответния код, начало на осигуряване 01.06 и край на осигуряване 30.06
#2 | 18.06.2015, 09:49
Публикации: 5550 / 369
чл.220 касаещо месец  юни

чл.220 не касае никакъв месец!
#3 | 18.06.2015, 13:02
Публикации: 181 / 1
Вече сме го платили обезщетението  за неспазено предизвестие. чл220 от КТ тоест не следва да подаваме декларация образец 1.?
#4 | 18.06.2015, 13:07
Публикации: 6955 / 1020
Ако подадете, какво бихте вписали в нея?
#5 | 18.06.2015, 13:18
Публикации: 181 / 1
 декл.обр.1 като в клетка 14 посоча дата на осигуряване 01.06 и дата на прекратяване 30.06. Логично ако лицето беше отработило предизвестието  щеше да му се смята за трудов и осигурителен стаж нали. За първи път се сблъскват с подобен казус .
#6 | 18.06.2015, 13:35
Публикации: 6955 / 1020
Ако беше отработил предизвестието, щяхте да платите заплата, а не обезщетение.
Обезщетението по 220 не е осигурителен доход, защо да има начало и край на осигуряване? Както казаха по-горе - няма период за който се отнася това обезщетение.
Не се подава Д1 само за него, нито пък се включва в Д1 за месеца на напускане. Отразява се единствено в Д6 за данъка според месеца на плащане и в сл.бележка за облагаемия доход, която издавате на лицето.
#7 | 06.08.2015, 14:37
Публикации: 27 / 1
И аз имам подобен казус и принципно съм съгласна с горното, но се питам, дали така ще минат декларациите, защото сега нали вече се подават едновременно Д1 и Д6 и освен това трябва да има и съвпадение на сумите. Ако сумата за обезщетението по чл.220 се опише само в Д6, как ще има съвпадение? Някой подавал ли е така?
#8 | 06.08.2015, 14:39
Публикации: 5920 / 509
Мисля, че се следят само сумите за осигуровките. Данъкът се посочва отделно.
#9 | 06.08.2015, 14:40
Публикации: 3354 / 252
Д6 за ДОД не прави засечка с Д1
#10 | 06.08.2015, 19:44
Публикации: 5 / 0
Здравейте не можах да намеря къде точно да задам въпроса си затова пиша тук.Става въпрос за неплатени стари осигуровки ,сега ги плаща но данъка е по код 111212 поне в справката за липсата на задължения ,има и лихви.Въпросът ми е по кои кодове да ги платя и главници и лихви.
Благодаря ви предварително !!!
#11 | 06.08.2015, 21:59
Публикации: 6955 / 1020
И главница и лихва по същия код
Може с едно платежно да преведете задължението + лихвата
#12 | 18.08.2015, 11:55
Публикации: 5 / 0
Благодаря
#13 | 18.08.2015, 12:10
Публикации: 3354 / 252
111212 това не беше ли стария код за данъци?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове