Трудов договор по чл. 114 КТ и декл. обр. 1

28.01.2016, 14:30 7996 12
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

28.01.2016, 14:30
Публикации: 6 / 0
Моля за спешна помощ!
Сключен е трудов договор по чл. 114 КТ за работа от понеделник до четвъртък на 4 часов работен ден. Въпросът ми е: Как трябва да се отрази в Декларация обр. 1? Дано да съм била ясна с въпроса.
#1 | 28.01.2016, 15:55
Публикации: 1190 / 226
В поле 14 посочвате първи ден осигуряване по календара, в поле 15 - последен ден в осигуряване. И така по поленцата за целия месец.
За работата през определени дни не е рядка и практиката да се посочват дните без прекъсване - примерно независимо, че е работил вторник и сряда всяка седмица, ги вписват като плътен период - примерно от 01 - 14... НЕ казвам, че това е най-коректния начин...
 
#2 | 28.01.2016, 16:42
Публикации: 1 / 0
#3 | 28.01.2016, 17:12
Публикации: 1190 / 226
Този материал, особено в частта за осигуряването, е безвъзвратно остарял към момента и вероятно ще  обърка колежката...
#4 | 29.01.2016, 08:54
Публикации: 6 / 0
Благодаря, за отзивчивостта и на двете колежки!
Hrili, аз също обмислях твоя първи вариант, но не бях сигурна, че е правилен.
Още веднъж Благодаря!
Хубав и слънчев ден! :)
#5 | 29.01.2016, 09:21
Публикации: 1190 / 226
To aз съм колега, но от друга страна вече 15 години работя с десет жени, така че и колежка не е далеч от истината.  :smile1: :wink1:
#6 | 30.10.2016, 08:27
Публикации: 405 / 10
Относно трудов договор по чл. 114 и декларация обр. 1 как процедираме? В Д1 код осигурен 04, ако лицето е 10 дни по 4 часа и в к.16 - 01084 ли се попълва?
#7 | 30.10.2016, 09:23
Публикации: 7230 / 1079
Относно трудов договор по чл. 114 и декларация обр. 1 как процедираме? В Д1 код осигурен 04, ако лицето е 10 дни по 4 часа и в к.16 - 01084 ли се попълва?
Първата цифра е нула, когато целия месец се зачита за стаж. Във Вашия случай (10 отработени дни) явно има дни без осигуряване и мисля, че първата цифра трябва да е единица
11084
Не казвам, че съм права. В момента нямам досръп до наредбата и указанията към Д1
#8 | 30.10.2016, 09:40
Публикации: 405 / 10
Благодаря а дни в осигуряване попълва ли се начало и край или не пишем нищо?
#9 | 30.10.2016, 09:44
Публикации: 7230 / 1079
Би трябвало.
Прочети цялата тема. Описано е.
#10 | 30.10.2016, 09:55
Публикации: 405 / 10
Би трябвало.
Прочети цялата тема. Описано е.
:good: Да разбирам, че всеки месец в Д1 описвам дните от 1 до 31 и в колона 16 пишем 11084?
#11 | 30.10.2016, 10:39
Публикации: 30 / 2
ЗДРАВЕЙТЕ,
Много моля,
Ако някой има възможност да ми отговори на следният въпрос.Моля също,ако има някаква информация по казуса да пише,за да може съпругът ми да се обоснове-ако разбирасе е прав.
1,При съкращаване -получаване на обещетение и неизползван отпуск ОТДЪРЖА ЛИ СЕ СУМАТА НА ОБЕЩЕТЕНИЕТО ПО ЧЛ..... И ОБЕЩЕТЕНИЕТО ЗА НЕИЗПОЛЗВА ОТПУСК ЗА ЧСИ.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
УСПЕШЕН ДЕН НА ВСИЧКИ.
#12 | 31.10.2016, 10:09
Публикации: 1190 / 226
Да.
Това не е ли темата за трудов договор по чл. 114?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове