Услуга по чл.21 ал.2

24.03.2016, 03:18 4344 3

24.03.2016, 03:18
Публикации: 233 / 1
Здравейте,
новорегистрирано дружество ще предоставя услуги СМР на регистрирано в Холандия.
Длъжно е да се регистрира по чл.97а ЗДДС, но вместо това не мога ли да го регистрирам по общия ред?
Разсъждавам върху два варианта как да ги посъветвам:
1. Издаваме фактура с нулева ставка на ДДС, покупка на материали от БГ и всеки месец излизаме на възстановяване, но не желая да ме проверяват всеки месец.
2. Издаваме фактура с начислен ДДС 20%, покупка на материали от БГ и всеки месец сме на внасяне. За БГ дружеството е същото, защото си е взело ДДС от клиента и си приспада данъчен кредит, но без да ми идват на проверки всеки месец.
Притеснява ме това, че ще начисляваме ДДС от 20%, а би следвало да е с нулева ставка.
Вашите мнения?
#1 | 24.03.2016, 08:55
Публикации: 298 / 14
Ако оказвате услуги на дружество в ЕС сте длъжни да се регистрирате по ЗДДС (каква регистрация си е Ваша работа).
Ако е Услуга по чл.21 ал.2 те си начисляват ДДС-то там, така че и да Ви се иска няма причина Вие да слагате 20% тука.
Ако си направите регистрация по специалния ред, мисля че няма да слагате ДДС на продажбите в България, а само на тези в ЕС, което може би е компромисно решение.
#2 | 24.03.2016, 13:38
Публикации: 233 / 1
Аз мисля, че ако се регистрираме по специалния ред, в БГ не сме регистрирани и издаваме опростена фактура, но в чужбина сме регистрирани и следва нулева ставка на ДДС.
#3 | 24.03.2016, 16:04
Публикации: 288 / 46
Опростени фактури вече няма има фактури със сътответната ставка и основанието за нея. Регистрацията ви е в БГ, а не в чужбина.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група