Допълнително споразумение по време на болничен

05.04.2016, 16:56 14242 19

05.04.2016, 16:56
Публикации: 495 / 8
трябва да сключа ДС с работник/изтича срок по ТД/, който обаче е в болничен.
ДС ще си го сключа след като се върне на работа, въпреки че срока е изтекъл
мога ли така?
#1 | 05.04.2016, 19:25
Публикации: 4368 / 719
Каква е целта на ДС? Ще удължава срока ли?

Струва ми се, че с изтичане на срока ТД вече е прекратен, независимо от болничния. Друг вариант е работникът да се върне на работа и да работи пет дни, при което ТД става безсрочен.

Тук обаче малко ме смущава ако написаното в първото ми изречение е вярно дали в второто ми изречение е приложимо, т.е. дали и да се върне на работа и работи, ТД вече няма да е прекратен и фактически да няма ТД (при връщането на работа след болничния).

Най-добре изчакай знаещите да кажат :)
#2 | 06.04.2016, 08:08
Публикации: 3326 / 256
Ако искате лицето да остане на работа, изчакайте да се върне от болничен и тогава подайте ДС. Другия вариант е да го подновите преди да е излязъл в болничен, но това вече е обвързано със срокове.
#3 | 08.04.2016, 06:55
Публикации: 50 / 5
Първо уточнете дали изтича срока на изпитване или самия срок на договора защото много колежки се бъркат  :good:
Ако изтича само срока на изпитване и договора в сключен чл.67 ал.1 във връзка с чл.70 - не е проблем,че лицето е в болничен
Ако обаче изтича срока по срочен договор на основание чл.68 от КТ - то вие няма как да удължите договора тъй като лицето е в болнични,т.е то няма как да отработи тия пет дни
Така,че си го освободете,подайте си болничния в НОИ а после при добро желание си го назначете пак :)
#4 | 29.07.2016, 16:58
Публикации: 2 / 0
Искам и аз да попитам по моя въпрос, как стоят нещата?
Жена ми е бременна в 8 месец, но боничния от 180дни и свърши, оставаха и 7 дена до 45 дневния болничен преди раждане, но понеже е във изпитателния строк я сакратиха, без да се подписва  заповетта, не било и се полагало никаква отпускал ( макар че не е ползвала тъкава ), какво става с 45 дневния болничен, да го взима ли изобщо?
#5 | 29.07.2016, 17:04
Публикации: 6668 / 658
Искам и аз да попитам по моя въпрос, как стоят нещата?
Жена ми е бременна в 8 месец, но боничния от 180дни и свърши, оставаха и 7 дена до 45 дневния болничен преди раждане, но понеже е във изпитателния строк я сакратиха от работа без да се е разписвала на молба, какво става с 45 дневния болничен, да го взима ли изобщо?

Това е отвратително. Толкова не можаха да изчакат да и издадат болничния за 45 календарни дни и след това да я освободят. Търсете някой познат с фирма да я назначи.
#6 | 29.07.2016, 17:17
Публикации: 2 / 0
Това е отвратително. Толкова не можаха да изчакат да и издадат болничния за 45 календарни дни и след това да я освободят. Търсете някой познат с фирма да я назначи.
И този вариянт го мислех, но много малко време остава и никой не се навива, щото щяло да е много очибиино и се страхуват от проверки :(
#7 | 29.07.2016, 18:50
Публикации: 1187 / 228
Според мен, не са оправдани опасения от сорта, че щяло да е очебийно и по този начин се създавали предпоставки за проверки... Търсете друг познат, който желае да ви помогне, а не търси поводи да ви откаже...


...но понеже е във изпитателния строк я сакратиха, без да се подписва  заповетта, не било и се полагало никаква отпускал ( макар че не е ползвала тъкава )...

А тези моменти са много любопитни, ако правилно разбирам какво искате да кажете - вашата половинка защо не се разходи до Инспекция по труда, да се изясни какво е подписала, не е подписала, какво и се полага и не й се полага... Дето се казва, "не се знае от кой трън ще изскочи заек"...  :wink1:
#8 | 28.08.2018, 10:23
Публикации: 109 / 2
Ако искате лицето да остане на работа, изчакайте да се върне от болничен и тогава подайте ДС. Другия вариант е да го подновите преди да е излязъл в болничен, но това вече е обвързано със срокове.

Здравейте,
Има ли някакъв начин, с лице, което е в отпуск по болест (общо заболяване) да се сключи ДС за промяна на длъжността? И работодател, и служител искат да го направят. Задават се структурни промени и за това се настоява толкова да се направи преди изтичането на болничния...

Благодаря предварително.
#9 | 28.08.2018, 10:43
Публикации: 1704 / 207
Погледнете чл.167б , ал.3 от КТ и преценете.
Преназначаване по време на болничен
#10 | 06.02.2019, 22:11
Публикации: 2 / 0
Здравейте.В момента съм в продължителен болничен(общо заболяване),работодателят може ли да ми връчи допълнително споразумение за промяна на заплата?
#11 | 06.02.2019, 22:14
Публикации: 9299 / 1558
За можене - може. Нито е забранено, нито е недопустимо.  За смисъл... - едва ли има смисъл да го прави, докато не се върнете на работа.

ПП "Допълнително споразумение" означава споразумяваве на странните.  И двете страви трябва да са съгласни и да се подпишат. Т.е. не може да Ви "връчи" ДС, а да Ви предложи, за сключи с Вас и т.н . Ако не сте съгласни - не подписвате. Няма значение дали сте били на работа или ДС Ви е донесено в къщи, по пощата, с куриерр...
#12 | 07.02.2019, 15:02
Публикации: 2 / 0
Благодаря за отговора.
Става въпрос за продължителен болничен и след това ще излизам в майчинство,ако ми се даде допълнително споразумение с по-висока заплата,това не би ли увеличило получаваната сума от болнични и след това от майчинство?
#13 | 07.02.2019, 15:04
Публикации: 9299 / 1558
Благодаря за отговора.
това не би ли увеличило получаваната сума от болнични и след това от майчинство?

Не. Няма да имате отработени дни с такъв доход.
#14 | 27.03.2019, 02:45
Публикации: 11 / 0
Не. Няма да имате отработени дни с такъв доход.

Аз съм в подобно положение - излязох в болничен за общо заболяване края на януари, И ИМАМ 18 отработени дни. От март със задна дата от  01.01 са увеличени трудовите възнаграждения. На ми дават да разпиша допълнителното споразумение докато съм в болничен, трябвало да пусна поне 1 ден платен отпуск и тогава можело?! В напреднала бременност съм, Скоро излизам в 45-дневния за раждане на дете и се чудя струва ли си да правя такава врътка и ще се отрази ли това по някакъв начин на размера на майчинството???
#15 | 27.03.2019, 09:11
Публикации: 99 / 15
На размера на майчинството няма да се отрази, но след майчинството при ползването на платен отпуск ще се отрази.
#16 | 27.03.2019, 09:37
Публикации: 9299 / 1558
На размера на майчинството няма да се отрази, но след майчинството при ползването на платен отпуск ще се отрази.
E, може да се отрази и на майчинството, но едва ли значително. Увеличението, умножено по 18 и  разделено на работните дни в 2 години
#17 | 27.03.2019, 10:01
Публикации: 99 / 15
Хиксовете, затова написах че няма да се отрази на майчинството, но си мисля че ще даде отражение при начисляването на платения отпуск. Така че нека си прецени мамата дали са нужни тези врътки.
#18 | 27.03.2019, 10:39
Публикации: 9299 / 1558
При платения отпуск също не би се отразило съществено. Вярно, след две-три години, когато ще се ползва отпуска, базата за изчисление ще бъдат именно тези последни 18 работни дни. Но: 1. до тогава заплатите сигурно ще бъдат повишени още няколко пъти; 2. Ако заплатата е минимална или близо до минимума - ефектът е незначителен; 3. От ЕС нещо се бяха захванали да махат този отпуск върху отпуска, …

Към питащата:
1. Няма пречка да подпишете ДС докато сте в болнични. Могат да Ви го пратят по пощата, по куриер, да Ви посетят... Още повече, че ДС е със задна дата на действие и тогава сте била на работа.
2. Това "трябвало да пусна поне 1 ден платен отпуск и тогава можело" е също толкова логично, колкото и да подпишете ДС по време на болничен. И отпуска и болничния все са си отсъствия.
3. За повишаване на заплатата не е нужно ДС. Достатъчна е само една заповед на шефа.
4. След като ДС влиза в сила от 01.01.2019 и Вие имате отработени дни през м.01,2019, то би трябвало да има доплащане към заплатата Ви за тези дни. Би трябвало да се преизчислят и 3-те дни  от болничния, които са от работодателя. Може сумите да не са големи, но Ви се полагат.
5. Ако сте на минимална заплата и ДС е само за новия размер през 2019, то най-вероятно това е отчетено при изчисляване на януарската заплата и всичко казано по-горе е без значение.
#19 | 27.03.2019, 14:56
Публикации: 11 / 0
При платения отпуск също не би се отразило съществено. Вярно, след две-три години, когато ще се ползва отпуска, базата за изчисление ще бъдат именно тези последни 18 работни дни. значи е хубаво да държа на своето да ми преизчислят януари, дори да не е сигурно, че ще има още такъв отпуск в бъдеще

Към питащата:
1. Няма пречка да подпишете ДС докато сте в болнични. Могат да Ви го пратят по пощата, по куриер, да Ви посетят... Още повече, че ДС е със задна дата на действие и тогава сте била на работа. И аз така мисля, но според тях вече системата няма да даде корекции за януари. Общинска структура е, заплати се начисляват преди 25-то число, така се случи, че излязох в болничен след начислена заплата, която февруари беше коригирана и връщах пари. На колегите сигурно ще им изплатят увеличението със мартенската заплата, но аз като не съм се върнала не знам как могат да ми ги изплатят.
2. Това "трябвало да пусна поне 1 ден платен отпуск и тогава можело" е също толкова логично, колкото и да подпишете ДС по време на болничен. И отпуска и болничния все са си отсъствия. На същото мнение съм
3. За повишаване на заплатата не е нужно ДС. Достатъчна е само една заповед на шефа. Всички колеги са подписали ДС
4. След като ДС влиза в сила от 01.01.2019 и Вие имате отработени дни през м.01,2019, то би трябвало да има доплащане към заплатата Ви за тези дни. Би трябвало да се преизчислят и 3-те дни  от болничния, които са от работодателя. Може сумите да не са големи, но Ви се полагат. И аз така си мислех, затова ходих да говорим, но май няма да се случи, ако след края на болничния не измоля един ден от гинеколога да се явя на работа и на следващия да ми пусне 45-дневния. А те си вървят без прекъсване, дори дочух, че при едно такова прекъсване може да се отрази негативно на майчинството, дали е така не знам...
5. Ако сте на минимална заплата и ДС е само за новия размер през 2019, то най-вероятно това е отчетено при изчисляване на януарската заплата и всичко казано по-горе е без значение. Не съм на минимална заплата, досега беше 880, от януари е увеличена със 100лв.

Ох, вече се чудя струва ли си да се занимавам
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група