Срок за издаване бележка доход за детски

15.06.2016, 14:56 12012 9

15.06.2016, 14:56
Публикации: 99 / 0
Здравейте, искам да попитам къде да видя законов срок за издаване на бележка за доход за детски. Този месец трябва да подадем документи за детски и от счетоводството на фирмата на съпругът  ми отказват да направят това до края на месеца, тъй като ги издавали в срок от един месец. Той е дал заявка на 03,06.До сега никога не съм срещала срок за изготвяне на такава бележка. Ако някой знае къде е регламентирано това, моля да ми помогне.
#1 | 15.06.2016, 15:03
Публикации: 9339 / 1571
Кодекс на труда
Задължение на работодателя за издаване на документи
Чл. 128а. (Нов - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) (1) По писмено искане на работника или служителя работодателят е длъжен да му издаде и предостави необходимите документи, удостоверяващи факти, свързани с трудовото правоотношение, в 14-дневен срок от искането.

В служебната бележка се вписват доходите, ПЛАТЕНИ до последния месец преди издаването, следователно работодателят вече има нужната информация. Не трябва нищо да смята или да изчаква.
#2 | 15.06.2016, 15:20
Публикации: 99 / 0
Благодаря за бързия отговор :smile1:
#3 | 15.06.2016, 16:54
Публикации: 1187 / 228
Ако практиката им е да си правят разплащателната ведомост за май примерно на 24 юни, което не противоречи на никой нормативен акт, може и да се комплицира работата... :hmmm:
#4 | 15.06.2016, 17:31
Публикации: 3326 / 256
Ако практиката им е да си правят разплащателната ведомост за май примерно на 24 юни, което не противоречи на никой нормативен акт, може и да се комплицира работата... :hmmm:

Не би трябвало да има проблем, защото ако бележката я искат в юни, това значи, че срока за подаване е 30.06 и периода на бележката е до май 2016, а в месец май, са получили априлските /ако всичко е наред/ заплати. Дори и да са платили стари заплати в юни, то дохода няма да излезе сега, а ще се вижда в бележката, която се издава в юли.
#5 | 16.06.2016, 11:12
Публикации: 632 / 23
Не би трябвало да има проблем, защото ако бележката я искат в юни, това значи, че срока за подаване е 30.06 и периода на бележката е до май 2016, а в месец май, са получили априлските /ако всичко е наред/ заплати. Дори и да са платили стари заплати в юни, то дохода няма да излезе сега, а ще се вижда в бележката, която се издава в юли.

Точно така.
От къде са си измислили месечен срок и защо чакат заплати, които не ги касаят, само те си знаят.
Вероятно, защото не са чели закона и не знаят кой доход се посочва в бележката, а той е получения.
#6 | 16.06.2016, 11:16
Публикации: 3326 / 256
Точно така.
От къде са си измислили месечен срок и защо чакат заплати, които не ги касаят, само те си знаят.
Вероятно, защото не са чели закона и не знаят кой доход се посочва в бележката, а той е получения.

Ооо ти ако знаеш какви спорове съм имала. Издавала съм на лице, на което за 3 месеца заплатите са изплатени в един месец. Съответно за месеците, в които не са получили заплати дохода е нула. И от социалните връщат бележката, защото не можело да има месеци без доход.  :blink:
#7 | 16.06.2016, 12:03
Публикации: 4394 / 734
Нямаше ли един закон, на който все забравям името, и който забраняваше на държавни органи да изискват информация от лицата, при условие, че тази информация е налична при друг държавен орган...?!?
#8 | 16.06.2016, 13:17
Публикации: 1187 / 228
E те ако започнат да го спазват, ще зацикли цялата държавна администрация. Че на какво прилича това - клиентите на публични услуги отиват с ръце в джобовете, ми нека се изпотят малко...  :lol:
#9 | 16.06.2016, 15:10
Публикации: 632 / 23
Ооо ти ако знаеш какви спорове съм имала. Издавала съм на лице, на което за 3 месеца заплатите са изплатени в един месец. Съответно за месеците, в които не са получили заплати дохода е нула. И от социалните връщат бележката, защото не можело да има месеци без доход.  :blink:

И аз съм имала, но обикновено завършват със скандал на шефката на дирекцията, след което тя прави скандал на служителите си.
Като им кажа, че е срамота да прилагат два закона и да не ги познават, да видиш какво става.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група