ГФО от съставител

16.06.2016, 14:05 2375 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.06.2016, 14:05
Публикации: 11 / 0
Здравейте!
От години подавам отчети за фирма, на която съм собственик, но тази година ще подавам на друга фирма с двама съуправители.
Ако някой има опит в това, нека отговори на моите въпроси, моля!
1. Образец Г2 нотариално заверен ли трябва да бъде?
2. Декларацията по чл.13 ал.5 от ЗТР може ли да бъде в един документ или трябва да са два - т.е. за всеки по един?
3. Четох във форумите, че от т.г. не е необходимо да се заверява нотариално пълномощното, което се издава на съставителя на отчетите - това вярно ли е ?!?
Звучи ми нелогично да отпадне тази нотариална заверка, а за Г2 да остане.
#1 | 28.06.2016, 10:34
Публикации: 189 / 1
Здравейте. Аз подадох такъв отчет, само декларацията по чл.13 ал. 5  нотариално заверена .ГФО не е заверявано нотариално. Отчета е приет , нямам отказ.
#2 | 28.06.2016, 11:58
Публикации: 2451 / 269
Вие съставител ли сте? Как ще подавате - електронно или на място?
#3 | 28.06.2016, 14:46
Публикации: 1 / 1
Здравейте!
1, Образец Г2 няма нужда от нотариална заверка;
2. Подавате декларация по чл.13 ал. 4 от свое име;
3. Нотариално заверено пълномощно за подаване на Г2
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове