Преместване и вътрешна документация

07.07.2016, 16:29 5255 11

07.07.2016, 16:29
Публикации: 25 / 5
Здравейте, колеги! Казусът ми е следният:
   Производството на фирмата трябва да се премести от един адрес на друг. И не знам какви вътрешни документи са необходими за пред работниците и ИТ. Идеята ми е да се направи:
1. Решение от ОС на ООД-то;
2. Заповед за преместване;
3. Трябвали да пиша доп.споразумения с работниците, защото те ще трябва да си окомплектоват частите към машините и да ги почистят. Или става и с една заповед и всички да се подпишат, че са запознати с нея.
4. Ако има и др. необходими документи свързани със служителите, моля Ви, да ме информирате.
Предварително благодаря!
#1 | 08.07.2016, 10:16
Публикации: 25 / 5
Допитвам се до Вас, защото имам сведение за съставен акт от ИТ на фирма, която не е издала необходимите документи за преместване.
#2 | 08.07.2016, 10:19
Публикации: 4367 / 719
В едно населено място ли са двата адреса?
#3 | 08.07.2016, 10:21
Публикации: 25 / 5
Да, в едно населено място са. Даже на един и същ адрес, разликата им е 500м.
#4 | 08.07.2016, 10:25
Публикации: 25 / 5
Единствено за което може да се захване ИТ е почистването и окомплектоването на машините, защото те имат много части и спомагателни др. Поддръжката на техниката, с която работят, е вкл. в длъжн. им характеристика. За това се чудя, как точно да документирам преместването.
#5 | 08.07.2016, 13:12
Публикации: 632 / 23
Какво променяте, щом не променяте адреса - мястото на работа по договор.
Щом искате издайте си ДС, че изменяте мястото на работа и пишете новия цех.
Това за частите на машините не го разбрах.
#6 | 08.07.2016, 13:13
Публикации: 632 / 23
Допитвам се до Вас, защото имам сведение за съставен акт от ИТ на фирма, която не е издала необходимите документи за преместване.

Естествено е да им съставят акт, ако едностранно са променили мястото на работа, не по предвидения от закона ред.
#7 | 08.07.2016, 14:20
Публикации: 1187 / 228
Допитвам се до Вас, защото имам сведение за съставен акт от ИТ на фирма, която не е издала необходимите документи за преместване.

Зависи какво са вписали в трудовия договор(ако говорим за работа в едно населено място). В него има задължение да се посочва място на работа(според чл.66 , ал. 1, т. 1 от КТ), а в ал. 3 е упоменато, че "За място на работата се смята седалището на предприятието, с което е сключен трудовият договор, доколкото друго не е уговорено или не следва от характера на работата.". Препратка към чл. 12 или чл. 13 на Търговския закон(не помня кой от двата, а ме мързи да погледна в "Апис"-а) казва, че седалището на търговеца е населеното място, където се намира управлението на дейността му, а адресът на търговеца е адресът на управлението на дейността му. И в тази връзка съществуват становища на МТСП, според които персонала може да работи във всички обекти на фирмата по нейното седалище...
Ако обаче в трудовия договор изрично е упоменат адрес или работно място, една промяна би трябвало да се извърши коректно със взаимното съгласие на страните, отразено в ДС...
 
#8 | 08.07.2016, 14:36
Публикации: 632 / 23
Становището на МТСП не съответства на закона.
Работникът трябва да има уговорен конкретен адрес в населеното място. На този адрес той следва да се явява и да престира работната си сила.
Местоизпълнението по ТД не е някакво си населено място.
Ако предприятието е със седалище София, в цяла софия ли ще се явявам да престирам работната си сила.
Работодателят не може, извън изрично предвидените в КТ случаи да променя едностранно мястото на работа, което е конкретен адрес, на който работникът трябва да се явява, за да престира работната си сила.


#9 | 08.07.2016, 14:46
Публикации: 1187 / 228
Мхм... от позицията на работник действително е така...  :wink1:  Ако обаче погледнем комфорта на работодателя, пък е иначе.  :smile1:  Дали съответства на закона, или не, обаче ние не сме овластени да тълкуваме - кръгът на имащите право да го правят институции е изключително стеснен. Да не кажем, че ако ги броим на пръстите на едната ръка, ще изпаднем в излишество от пръсти...  :wink1:
Ето един типичен пример за неуреден изрично в КТ момент, които придобива яснота с препратка към ТЗ.
В крайна сметка съдът ще е компетентен да прецени как е за всяка конкретна ситуация и на всяка инстанция, докато не излезе тълкувателно решение на висш такъв(ако въобще излезе).
#10 | 08.07.2016, 15:09
Публикации: 632 / 23
Законодателят е предвидил възможността да се промени седалището на една фирма и възможностите в отношението и с наетите от нея лица.По време на извършването на съответната пререгистрация и подготовката за реално преместване следва да се: І.Уведомят работещите за настъпилите промени. Задължението за работодателя е закрепено в КТ - " Чл. 7в. (Нов - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г.) (1) Представителите на работниците и служителите имат право:
1. да бъдат информирани от работодателя по начин, който им позволява да оценят евентуалното въздействие на предвидените от компетентните органи мерки;
2. да изискват от работодателя да им предостави необходимата информация, ако това не е направено в определените срокове;
3. да участват в процедури по консултиране с работодателя и да изразят становището си по предвидените от компетентните органи мерки, което да се отчете при вземането на решение;
4. да изискват срещи с работодателя в случаите, когато се налага да го информират за поставените от работниците и служителите въпроси";
.ІІ.Да се предложат нови ДС за промяна мястото на работа и се получи сегласието на другата страна. ІІІ.Към тези, които не са заявили съгласие да се приложат разпоредбите на чл.328,ал.1,т.7 от КТ.
Следователно промяната на седалището на фирмата и на мястото на работа на работещите не става автоматично.Поради очевидните трудности за работниците и служителите, законодателят изрично е предвидил процедурата за промяна и съответните защити.Затова спазете изискванията на КТ, което ще е определено трудно. Но за осъществяване на трудовия процес се изисква две страни - работодател и работещи и съгласие между тях, за да е пълноценен. И такт, най-вероятно!
#11 | 08.07.2016, 15:39
Публикации: 4367 / 719
Хм... тези нещо по чл. 7в нещо не ми изглеждат свързани с питането.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група